Virginia__Javier__photo_by_ishka_michocka.jpg6 września w Willi Wevera odbyła się oficjalna konferencja prasowa Międzynarodowego Festiwalu Tanga Argentyńskiego. To druga edycja tego przedsięwzięcia, która odbędzie się w naszym mieście w dniach 20-23 września br.

Na spotkaniu byli obecni organizatorzy gali, czyli Fundacja Wspierania Kultury „Fabryka Tanga” oraz przedstawicielki Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych i Teatru Muzycznego, które po raz pierwszy nawiązują współpracę z Festiwalem.  Konferencja rozpoczęła się od krótkiego wprowadzenia w tematykę tanga. Zaprezentowano film, na którym można było zobaczyć jak przebiegała poprzednia edycja. Przedstawiono także szczegółowy program imprezy.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu w Łodzi pojawią się największe gwiazdy Tango de Salon na świecie m.in.: mistrzowie świata z 2009 roku- Stefania Colina i Juan Martin Carrara, Javier Rodriguez i Virginia Pandolfi, powszechnie uznawani za najlepszą parę tańczącą tango na świecie oraz Sebastian Achaval i Roxana Suarez, mistrzowie świata z 2005 roku.

_F2F6680

W trakcie czterech dni festiwalowych będzie można rozpocząć naukę tanga, jak i rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności w trakcie dwudziestu 1,5 godzinnych zajęć warsztatowych. Odbędą się cztery wieczorki z tangiem argentyńskim, które rozplanowano w różnych miejscach Łodzi. Można będzie również zatańczyć tango do muzyki przygotowanej przez najlepszych djów z Argentyny, Skandynawii i Berlina oraz obejrzeć pokazy tanga w wykonaniu mistrzów.

Możemy też liczyć na niespodzianki. Będą to m.in.: wykłady z historii tanga (prowadzone przez Jana Woźniaka), nocne milongi w Willi Wevera oraz Tango Cafe. Ostatnim dniem Festiwalu będzie niedziela. Właśnie w tym dniu odbędzie się drugi koncert w Polsce 11-osobowej orkiestry „El Afronte” z Buenos Aires.

El_Afronte_2

Te i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich zainteresowanych łodzian, ale nie tylko, bo organizatorzy spodziewają się tłumów z całej Polski i świata. Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie internetowej: www.tangolodzfestival.pl.

/fot. mat.pras. Festiwalu

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Ruszyły rezerwacje na Fine Dining Week
AIESEC
Rekrutacja w AIESEC
IMG_2750
Kwietniowa Masa Krytyczna – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*