II Festiwal Młodzieży Miast Partnerskich – zapowiedź

Logo_Piece_of_heART22 lipca w Łodzi rozpocznie się Spotkanie Młodzieży Miast Partnerskich zatytułowane „Piece of heART”. Akcję zorganizuje łódzki NZS.

 
W ciągu ośmiu dni uczestnicy spotkania wezmą udział w warsztatach, seminariach. W ich trakcie będą rozwijać swoje umiejętności interpersonalne, artystyczne, uczyć się współpracy w międzynarodowym zespole, a także kształtować w sobie postawę otwartości i tolerancji.

„Piece of heART” został podzielony na trzy części. W pierwszej odbędą się warsztaty artystyczne z udziałem młodzieży, w drugiej spotkanie młodzieży z miast partnerskich. Na zakończenie  – Giełda Sztuki na rynku łódzkiej Manufaktury.

29 lipca w godz. 14-17 zostaną zaprezentowane artystyczne dokonania uczestników projektu. W jej trakcie zaprezentowany zostanie zespół muzyczny, pokaz Grupa City Bum Bum, Capoeira Mundo Łódź, przed publicznością wystąpi cyrkowiec, odbędzie się pokaz grupy międzykulturowej.

Zostanie zorganizowana także licytacja prac uczestników projektu (dochód z licytacji zostanie przeznaczony na pomoc dla ofiar tegorocznej powodzi) oraz konkurs z nagrodami. Poza tym uczestnicy Giełdy Sztuki będą mogli zobaczyć wystawę fotografii, prace rękodzielnicze, ekspozycje mini dzieł sztuki oraz skosztować właściwych dla miast partnerskich potraw.

Spotkanie potrwa w Łodzi do 30 lipca 2010 roku. W projekcie weźmie udział 30 osób w wieku od 16 do 30 lat z pięciu miast, Mińska (Białoruś), Wilna (Litwa), Lyonu (Francja), Rustavi (Gruzja), Tel Avivu (Izrael) oraz organizatorzy.

{jumi [media/reklama.htm]}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *