II Festiwal i Konkurs Chórów i Zespołów Wokalnych „Choir in motion”

Przed nami II Festiwal i Konkurs Chórów i Zespołów Wokalnych „Choir in motion”. Festiwal ma na celu propagowanie muzyki popularnej, rozrywkowej, filmowej, musicalowej, jazzowej oraz muzyki świeckiej zarówno kompozycji autorskich jak i opracowań na chóry utworów przeznaczonych w wersji pierwotnej na inne podmioty wykonawcze. Ważną cechą części prezentacji (lub jej całości) chórów i zespołów wokalnych jest prezentowanie elementów choreografii i ruchu scenicznego odpowiedniego do treści i przesłania wykonywanych utworów. Konkurs „Choir in Motion” to również konfrontacja osiągnięć, wymiana doświadczeń pomiędzy chórami i dyrygentami oraz doskonalenie poziomu wykonawczego zespołów chóralnych.

Pierwsza edycja Festiwalu, która odbyła się w maju 2018 r. w Łodzi i okazała się ogromnym sukcesem zarówno artystycznym (wysoki poziom występujących zespołów, bardzo dobrze, a wręcz entuzjastycznie przyjętych przez publiczność) jak i organizacyjnym.

Tegoroczny Konkurs przeprowadzony zostanie w prestiżowej Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ulicy Żubardzkiej 2a. Opiekę naukowo-artystyczną pełnić będą jednostki organizacyjne Akademii Muzycznej w Łodzi. Będą to zakład Dyrygentury Chóralnej (Kierownik prof. dr hab. Anna Domańska) oraz Katedra Musicalu i Choreografii pod kierownictwem dr hab. prof. Akademii Muzycznej Anny Dzionek – Kwiatkowskiej.

W przerwie pomiędzy częścią konkursową a prezentacją laureatów organizatorzy serdecznie zapraszają na Otwarte Warsztaty – „CHOREOGRAFIA NA SCENIE – RUCH BEZ STRESU”. Uczestnikami mogą być zarówno mieszkańcy Łodzi jak i chętni członkowie zespołów konkursowych. Warsztaty poprowadzi przez dr Brian Fentress z Katedry Musicalu i Choreografii Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Brian Fentress jest amerykańskim wokalistą, dyrygentem, kompozytorem i producentem, swobodnie poruszającym się w gatunkach pop, soul, R&B, gospel, jazz i funk. Wybitne umiejętności, czarujący, ciepły głos oraz niewyczerpana energia tego zarażającego charyzmą artysty są gwarancją niezapomnianego spotkania, podczas którego uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję do uczenia się od mistrza choreografii scenicznej. W 2014 roku Brian ukończył studia doktoranckie w Akademii Muzycznej w Gdańsku w dziedzinie dyrygentury artystycznej. Obecnie Brian kontynuuje podróże po Europie i Ameryce Północnej jako performer i pedagog.

W 2017 Brian wziął udział w VIII edycji The Voice of Poland, którą zakończył jako finalista. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w wykonywaniu, nagrywaniu i zapewnianiu wsparcia dla nagradzanych i znanych na całym świecie artystów, takich jak: Aretha Franklin, Lyle Lovett, Kirk Franklin, Fred Hammond, Mino Cinelu, Zbigniew Wodecki, Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Marysia Sadowska, Katarzyna Cerekwicka, Mietek Szcześniak, Piotr Cugowski i TGD (Trzecia Godzina Dnia).

II Festiwal i Konkurs Chórów i Zespołów Wokalnych „Choir in motion”.

1. Konkurs chórów i zespołów wokalnych: planowany początek 12.40
• występy konkursowe chórów i zespołów wokalnych w ramach ustalonego regulaminu konkursowego;
• konkurs będzie oceniany przez jury złożone z profesjonalistów reprezentujących dziedziny wokalistyki, dyrygentury chóralnej, choreografii i musicalu.

2. Otwarte warsztaty muzyczne: 15.00 – 17.00
• otwarte warsztaty wokalno-choreograficzne;•;
• warsztaty zakończą się prezentacją opracowanych utworów podczas koncertu finałowego;

3. Koncert finałowy: planowany początek 17.15
• prezentacja osiągnięć warsztatów;
• ogłoszenie wyników konkursu chórów i zespołów wokalnych i wręczenie nagród;
• koncert finałowy laureatów;

SKŁAD JURY

Przewodnicząca Jury:
prof. dr hab. Anna Domańska – Chórmistrzyni, profesor Katedry Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Członkowie Jury:
prof. dr hab. Beata Zawadzka-Kłos – solistka sopranowa, Prorektor ds. studenckich i artystycznych Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
Krzysztof Zbigniew Kozłowski –chórmistrz, dyrygent, nauczyciel muzyki.
Prowadzenie Otwartych Warsztatów – dr Brian Fentress – Katedra Musicalu i Choreografii Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Kierownik Artystyczny
prof. AM ndr hab. Jerzy Rachubiński

Kierownictwo organizacyjne
Małgorzata Ircha, Elżbieta Barska


Sala koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a
Łódź, 27 kwietnia 2019 r. w godzinach 12.20 – 19.00 (godzina zakończenia orientacyjna)

organizatorzy:
Stowarzyszenie Śpiewacze HARMONIA
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *