IMG_8593Od 5 lipca w przestrzeni Galerii Manhattan można oglądać prace plastyczne autorstwa takich twórców, jak Paweł Hajncel, Bartłomiej Jarmoliński, Barbara Konopka, Tadeusz Król, Wojciech Kubiak / Lidia Krawczyk, Aleksander Laszenko i Karolina Zdunek.

Prace wybrane z na wystawę Ideo-ramy egzystencji pokazują dwa wybrane wątki z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA: opresję architektury i opresję ciała. Centralnymi punktami są dwie wielkoformatowe prace malarskie: Lochy Manhattanu 2 – Karoliny Zdunek z 2008 roku (praca dedykowana łódzkiej galerii i pokazywana tu) oraz podwójny portret I. i L. z cyklu Genderqueer autorstwa Wojciecha Kubiaka i Lidii Krawczyk z 2007 roku. Wśród innych prac jedynie Brutal Concert Aleksandra Laszenki jest czystym odwołaniem się do architektury; w pozostałych twórcy w rozmaity sposób zajmują się portretowaniem. Wszystkie prace pochodzą z lat 2007-2008.

joomplu:57710

Otoczenie człowieka nadaje materialny wymiar jego egzystencji. Czy to tworzone przez niego świadomie, kreowane według własnych zasad, czy też będące jego udziałem bez możliwości wpływu na jego zmianę.

/txt. na podst. mat.pras.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSCF4832
Beata Cedrzyńska – Zderzenia w Galerii ZPAP (foto)
1pazdziernika_374
Andrzej Frydrych – „Moje symbole – Uniwersum” (foto)
DSC_4936
Teodor Durski – Grafvideo w Galerii Bałuckiej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*