IMG_9100Od 5 lutego do 31 maja w przestrzeni Muzeum Kinematografii można oglądać ekspozycję poświęconą filmowi Ida pod nazwą #IdaTheFilm. Polska historia na światowych ekranach.

Całość w dużej mierze składa się ze zdjęć prezentujących proces tworzenia tego obrazu, od pierwszych ujęć terenów, gdzie akcja miała zostać rozegrana autorstwa Ryszarda Lenczewskiego,  poprzez fotosy z samego planu i filmu, aż do pamiątkowej fotografii z ostatniego dnia zdjęciowego.

Do tego należy dodać plakaty Idy z całego świata, a także kilka statuetek, które otrzymali twócy tego obrazu oraz krótkie materiały wideo.

Materiały i eksponaty prezentowane na wystawie pochodzą z archiwum Opus Filmu, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Polskiego Radia, Instytutu Adama Mickiewicza, Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych PSC, Instytutu Polskiego w Budapeszcie oraz zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi. Nagrody udostępnione zostały przez Piotra Dzięcioła, Ewę Puszczyńską, Łukasza Żala, Ryszarda Lenczewskiego i Jarosława Kamińskiego.

Zobacz także:

Godzilla w Muzeum Kinematografii (foto)

Ida – recenzja

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Plakat_power_of_lodz
Potęga Łodzi – Power of Łódź 2011
glowne_studenci_off
OFF Piotrkowska „W sosie własnym” (foto)
r6c
Wystawa Roberta Rauschenberga w Atlasie Sztuki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*