ichczworoW niedzielę, 26 października w Teatrze im. Stefana Jaracza rozpocznie się premiera sztuki Ich czworo według Gabrieli Zapolskiej.

Pomimo upływu przeszło stu lat – tekst jest wciąż aktualny i podejmuje istotny temat kondycji współczesnej rodziny. Pełna komicznych sytuacji sztuka o typowym trójkącie miłosnym i walce o szczęście. Dramat bohaterów polega na tym, że – mimo łączącego ich uczucia – wciąż się ranią.

Pielęgnują w sobie wzajemne żale, oddalają się od siebie, są pogubieni w tej miłości, a na swój sposób wciąż o nią zabiegają. Spragnieni ciepła i zaślepieni egoizmem – uciekają każde w swój świat i nie potrafią z niego wrócić. Temu nieudolnemu wołaniu o miłość przygląda się córka. Małżonkowie zapominają o tym, co najważniejsze – o uczuciu, wzajemnym szacunku i o dziecku. Trudny i bolesny temat podany jest w lekkiej i dowcipnej formie.

Akcję osadzono w magicznej aurze Wigilii i Sylwestra – wyjątkowych dni, w których stawiamy sobie nowe wyzwania i deklarujemy diametralne zmiany. Bajkowa sceneria i świąteczny klimat – w zestawieniu z atmosferą panującą przy stole – tylko podkreślają widoczny kontrast. Tekst znakomicie wpisuje się w dzisiejszą rzeczywistość poprzez uniwersalność podejmowanych tematów.

reżyseria – Małgorzata BOGAJEWSKA

scenografia i kostiumy – Anna CHADAJ
muzyka – Bartłomiej WOŹNIAK
inspicjent, asystent reżysera – Marta BARASZKIEWICZ

Obsada:
Mąż – MICHAŁ STASZCZAK
Żona – GABRIELA MUSKAŁA
Dziecko – MAJA PANKIEWICZ (PWSFTviT)
Fedycki – SAMBOR CZARNOTA
Panna – Mania KATARZYNA CYNKE
Wdowa – IZABELA NOSZCZYK

Kolędnicy:
Lech Gutowski / Szymon Jakubas – skrzypce
Leszek Kołodziejski / Zbigniew Ignaczewski – akordeon
Marcin Wojsznarowicz / Sławomir Ostrowski – tuba

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Lithos w Akademii Muzycznej
Come True – przegląd szwalnia.DOK3
Mary Page Marlo w Teatrze Studyjny

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*