I Wycie Szakala o Północy

wycieszakalaW piątek, 10 sierpnia o godz. 22 rozpocznie się I Wycie Szakala o Północy. To nocny górski bieg sztafetowy, którego zawodnicy będą mieli łącznie do pokonania dystans ok 20 km.

Start i meta zlokalizowane będą za budynkiem Szkoły Podstawowej nr 142 (ul. Łupkowa 6). Trasa znakowana będzie zniczami i nie będzie oświetlona. Do udziału w Biegu zostaną dopuszczone jedynie drużyny posiadające przynajmniej dwie latarki – „czołówki”. W Biegu udział biorą czteroosobowe sztafety, z których każda ma w składzie przynajmniej jedną kobietę. Zawodnicy sztafety oznaczeni są kolejnymi numerami, które oznaczają stałą kolejność zmian w sztafecie. Udział w zawodach mogą brać udział osoby, które najpóźniej w dniu zawodów ukończą 18 lat.

Bieg rozgrywany jest systemem 8 x 4 x 610 m., co oznacza, że zawodnicy sztafety pokonują kolejno pętlę liczącą około 610 m., a po jej ukończeniu przez każdego z zawodników sztafety pokonują ją ponownie w tej samej kolejności – i tak ośmiokrotnie. Zgłoszenia sztafet do udziału w biegu dokonywane są za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej organizatora – przesłanego na adres mailowy organizatora najpóźniej do dnia 7 sierpnia 2012 r.; po tej dacie zgłoszenia sztafet nie będą przyjmowane. Do zawodów zostanie dopuszczone nie więcej niż 20 sztafet – decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń. Wysokość opłaty startowej za udział całej sztafety wynosi 88 zł.

Pełen regulamin możecie znaleźć tutaj.

 

Jeden komentarz do “I Wycie Szakala o Północy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *