4W minioną sobotę na obiekcie MOSiR przy ul. Małachowskiego rozegrano I Turniej Eliminacyjny Grand Prix MOSiR Par Mieszanych w siatkówce plażowej. Lubiane przez łódzkich siatkarzy tzw. miksty tradycyjnie zorganizowano we współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi oraz Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej, a wyniki zaliczane są do rankingu prowadzonego w ramach cyklu Projekt Plażówka 2013.

Mimo dość niesprzyjającej aury w postaci ciągłej mżawki do rywalizacji przystąpiły wszystkie 24 zgłoszone zespoły, a dobry humor nie opuszczał zawodniczek i zawodników nawet na chwilę. Już pierwsze pojedynki pokazały, iż całe zawody będą bardzo interesujące, zaś niektóre rozstrzygnięcia – niespodziewane. Po rozegranych 42 spotkaniach w pierwszym półfinale zmierzyła się niepokonana jak dotąd para Nina Koźma/Mateusz Skoneczny oraz Edyta Biernat grająca z Danielem Alagierskim. Jak przystało na faworytów, Ci pierwsi nie zawiedli i wygrywając bardzo pewnie – 21:12, awansowali do finału. Drugie spotkanie półfinałowe przyniosło natomiast znacznie więcej emocji, a rozstrzygnięte zostało dopiero w grze „na przewagi”. Więcej zimnej krwi i skuteczności wykazali w końcówce Aneta Dzwonnik oraz Dawid Stępniak, którzy pokonując 23:21 parę Iwona Łągiewczyk/Adam Ojrzyński znaleźli się w finale turnieju.

Podrażnieni porażką w samej końcówce półfinału Łągiewczyk/Ojrzyński nie zamierzali kończyć zawodów bez medalu. W meczu o III miejsce przeciwko duetowi Biernat/Alagierski, szybko uzyskali przewagę i nie dając większych nadziei swoim przeciwnikom, pewnie zwyciężyli 21:13. W finałowym spotkaniu pomiędzy zespołami Koźma/Skoneczny a Dzwonnik/Stępniak nie brakowało interesujących akcji, a końcowy sukces przez większą część spotkania był sprawą otwartą dla obu drużyn. Jednak ten dzień należał do Niny Koźmy i Mateusza Skonecznego, którzy wygrywając 21:18 zakończyli turniej ze złotymi medalami na szyjach.

Na uwagę zasługuje również bardzo dobra postawa pary Iwona Religa/Mateusz Palusiński, która co ciekawe na turniej przyjechała, aż ze Śląska. Wprawdzie zawody para ta zakończyła na miejscu 7, jednak porażka jedynie 21:23 z triumfatorami turnieju świadczy o sporych umiejętnościach tej dwójki. W rankingu Projekt Plażówka 2013 wśród kobiet swoją przewagę powiększyła Aneta Dzwonnik, która wyprzedza Martynę Witkowską oraz Olgę Chojnacką. Natomiast wśród mężczyzn, po sobotnim sukcesie, na samotne prowadzenie wysunął się Mateusz Skoneczny, wyprzedzając drugiego Macieja Biernata oraz  trzeciego Konrada Biernackiego.     

Następnym turniejem z cyklu Projekt Plażówka 2013 będzie Plaża Janówka, który rozegrany zostanie 27-28.07.2013 w Janówce, natomiast 03.08.2013 odbędzie się II Turniej Eliminacyjny Grand Prix MOSiR Par Mieszanych.

joomplu:58189

Wyniki I Turnieju Eliminacyjnego Grand Prix MOSiR Par Mieszanych:

1

Nina

Koźma

Mateusz

Skoneczny

2

Aneta

Dzwonnik

Dawid

Stępniak

3

Iwona

Łągiewczyk

Adam

Ojrzyński

4

Edyta

Biernat

Daniel

Alagierski

5-6

Patrycja

Lipińska

Damian

Jakiel

Karolina

Mastalerz

Maciej

Han

7-8

Iwona

Religa

Mateusz

Palusiński

Joanna

Rzepecka

Dariusz

Migdal

9-12

Martyna

Witkowska

Michał

Nowak

Olga

Chojnacka

Kamil

Ignatowski

Kamila

Śnieżewska

Jakub

Waszyrowski

Marta

Raźniewska

Tomasz

Urbaniak

13-16

Marta

Żęcin

Jacek

Chorąziak

Monika

Różańska

Konrad

Serafiński

Katarzyna

Kretek

Piotr

Orczyk

Kamila

Klajman

Radosław

Górski

17-24

Aleksandra

Fokczyńska

Adam

Terka

Paulina

Dyszerowicz

Marek

Przybylak

Anna

Jezierska

Paweł

Mochocki

Karolina

Dębowska

Piotr

Śmiechura

Karolina

Rzempowska

Michał

Błaszczyk

Anna

Michalska

Jakub

Michalski

Marta

Znyk-Kłaczek

Piotr

Kłaczek

Karolina

Ogłoza

Bartek

Chorąziak


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lals3
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 3 kolejka (foto)
9sia
XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 2 kolejka (foto)
11_ISKRA_puchar
VI turniej noworoczny siatkarzy amatorów (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*