DSCF1648Przedostatni weekend wakacji to również przedostatni turniej siatkówki plażowej rozgrywany w ramach Projektu Plażówka 2013 pod honorowym patronatem Poseł RP pani Małgorzaty Niemczyk. Tym razem zawodnicy spotkali się na I Turnieju o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej.

W dwudniowej rywalizacji udział wzięło 25 par z Łodzi, Warszawy, Tomaszowa Maz., Opoczna, Rzeczycy, Głowna, Koluszek i oczywiście z Rawy Maz.

Najwięcej emocji dostarczyły niedzielne finały, w których wystąpiło 8 najlepszych par wyłonionych w sobotnich eliminacjach. Pierwszym półfinalistą została para Łagodziński/Rohacewicz, której przyszło się zmierzyć z parą Strożek/Szternel. Mecz był formą rewanżu, ponieważ obydwa zespoły spotkały się wcześniej w I rundzie niedzielnego turnieju głównego. W pierwszym spotkaniu górą była para Łagodziński/Rohacewicz. W rewanżu doskonale zagrał Piotr Strożek – organizator turnieju, który niesiony głośnym dopingiem licznie zgromadzonej publiczności wraz z Rafałem Szternelem wywalczył sobie miejsce w meczu finałowym (2:0).

Wydawało się, że podobna sytuacja może mieć miejsce również w drugim półfinale gdzie w pierwszym meczu para Biernat/Felisiak pokonała zespół Ojrzyński/Wójciak. Spotkanie rewanżowe zapowiadało się więc bardzo atrakcyjnie. I rzeczywiście wg zgodnej opinii był to najlepszy mecz całego turnieju. Najwięcej emocji dostarczył trzeci decydujący set, zakończony zwycięstwem pary Biernat/Felisiak, która wygrała 18:16 i awansował do finału.

Niestety po niezwykle zaciętych półfinałach, mecze finałowe przyniosły mniej emocji. Zarówno mecze o trzecie jak i pierwsze miejsce miały dość jednostronny przebieg i zakończyły się wynikami 2:0. Zwycięzcami zostali Maciej Biernat i Konrad Felisiak, przed Piotrem Strożkiem i Rafałem Szternelem. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Adam Ojrzyński wraz Sebastianem Wójciakiem. Dodatkowe wyróżnienie dla najbardziej wartościowego gracza turnieju otrzymał Konrad Felisiak.

Organizatorzy cyklu Projektu Plażówka 2013 zapraszają za dwa tygodnie 7-8.09.2013 na ostatnie spotkanie w tym sezonie podczas XVII Finału Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej.

Wyniki końcowe turnieju:

 

1

Maciej Biernat

Konrad Felisiak

2

Piotr Strożek

Rafał Szternel

3

Adam Ojrzyński

Sebastian Wójciak

4

Łukasz Łagodziński

Paweł Rohacewicz

5-6

Michał Kobierecki

Krzysztof Kłaczek

Piotr Kłaczek

Radosław Górski

7-8

Mateusz Skoneczny

Nikodem Kałucki

Michał Krymarys

Jarosław Sobczyński

9-10

Tomasz Maj

Maciej Michalak

Dariusz Migdal

Damian Jakiel

11-14

Adam Terka

Kamil Kosiorek

Michał Fijołek

Bartłomiej Janiak

Sylwester Skuza

Krzysztof Bajerowski

Adam Łoś

Konrad Andrzejczak

15-18

Jakub Cyprys

Bartłomiej Rebzda

Robert Kądziela

Hubert Franczak

Adam Miniak

Dominik Winiarski

Hubert Rychtelski

Kamil Felisiak

19-25

Paweł Kądziela

Cezary Kądziela

Łukasz Wichłacz

Mateusz Wichłacz

Marcin Wasilewski

Przemysław Pietrzyk

Mateusz Nowak

Rafał Ferenc

Damian Śliwkiewicz

Bartłomiej Kaźmierczak

Mariusz Guzek

Jarosław Pietrzyk

Grzegorz Ciołek

Bartłomiej Ciołek

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
7siat2
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2014/2015 – 2 kolejka (foto)
W sparingu ŁKS-u Commercecon z Developresem lepsze rzeszowianki
siatka266
Rusza amatorska liga siatkówki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*