I Festiwal Grozy i Fantastyki w EC-1 (foto)

Od 6 do 8 maja  EC1 odbywał się I Festiwal Grozy i Fantastyki – nowa propozycja kulturalno-środowiskowego spotkania.

W klimatycznej hali EC1 rozstawiły się przeróżne stoiska z ubraniami, biżuterią, gadżetami, zabawkami, ale także z grami i książkami będącymi w kręgu tematyki fantasy, science-fiction, goth subculture, wierzeń ludów pierwotnych tj.: Słowianie, Skandynawowie itp.

Jednak poza możliwością oglądania i kupowania festiwal proponował także kilka paneli dyskusyjnych, spotkań autorskich, promocji i premier książek i gier. Można też było w wyznaczonych miejscach, zasiąść przy specjalnie przygotowanych stolikach i zagrać w gry proponowane przez wydawnictwa. Zwłaszcza ta ostatnia propozycja czyniła festiwal niecodziennym miejscem na rodzinne lub towarzyskie spędzenie czasu, albo dawała możliwość zawarcia nowych znajomości. Również wystawcy i organizatorzy byli niezmiernie mili, kontaktowi, rozmowni, w bardzo ciekawy sposób prezentujący swoje towary, chętnie tłumaczący ideę tego czym się zajmują, a wszystko w kulturalnej i dyskretnej formie.

Niezmiernie żałuję, że wydarzenie zostało słabo rozpropagowane i nawet sami wystawcy twierdzili, że liczyli na większą ilość odwiedzających, biorąc pod uwagę ich zaangażowanie w promocję. Mam nadzieję, że w przyszłym roku Festiwal Grozy i Fantastyki zorganizowany zostanie z jeszcze większym rozmachem i przyciągnie większą liczbę zainteresowanych. W końcu niektóre cyklicznie odbywające się wydarzenia w Łodzi na początku działy się na szkolnych korytarzach, a teraz… ciężko im się pomieścić w Łódzkiej Hali Sportowej.

 

/tekst i foto Kinga Kołacka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *