39091704W środę, 24 września o godz. 21:30 w 6. dzielnicy rozpocznie się koncert grupy Hybrida Conclusio. Wstęp jest bezpłatny.

Hybrida Conclusio, czyli po naszemu „wnioskowanie mieszane” to nieco efemeryczny ensemble grający muzykę improwizowaną, inspirowaną różnymi tradycjami estetycznymi, obecnie przede wszystkim muzyką poważną (sonoryzm, minimalizm, muzyka dawna), a także filozofią Gottfrieda Wilhelma Leibniza. W pierwotnej formie zespół Hybrida Conclusio był duetem tworzonym przez Michała Rupniewskiego (skrzypce, klarnet) i Pawła Sokołowskiego (saksofony). Muzycy spotkali się w 2008 w rumuńskiej Oradei, co zaowocowało wspólnym graniem. Pierwszy koncert zespołu w takim składzie odbył się w roku 2009 w Instytucie
Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego.

Od tamtego czasu muzycy poszukując własnego artystycznego wyrazu przeszli niejedną metamorfozę i nadal są na drodze poszukiwań, wykonując muzykę o dużej dawce emocji i performatywności. W 2011 do zespołu dołączyła Małgorzata Bogusz (wiolonczela). Najnowsza odsłona Hybrida Conclusio, która zostanie zaprezentowana w 6 Dzielnicy, wzbogacona jest o kompozytora muzyki poważnej Kubę Krzewińskiego (skrzypce) oraz Łukasza Owczynnikowa (kontrabas). Załoga HC znana jest przede wszystkim z działalności w kolektywie Dźwięk-bud, który w składzie z Sokołowskim, Rupniewskim i Bogusz wydał płytę „Ostre Noże”, nominowaną do Łódzkiej Płyty Roku 2013. Hybrida Conclusio występowało m.in. w łódzkiej Jazzdze czy wrocławskim Centrum Kultury „Agora” ramach Art Of Improvisation Creative Festival.

W skład zespołu wchodzą: Michał Rupniewski – skrzypce, klarnet, Paweł Sokołowski – saksofon sopranowy, tenorowy, kieszonkowy klarnet, Kuba Krzewiński – skrzypce i Łukasz Owczynnikow – kontrabas.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DOPE_DOD_GLOWNY_PLAKAT
Dope D.O.D. w Lordi’s Club
Freakin’ Disco w Brush Barber Shop
krawczyk
Krzysztof Krawczyk w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*