human_prod_netW niedzielę, 8 czerwca w Teatrze Nowym odbędzie się premiera spektaklu tanecznego Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych i Agnieszki Cygan pt. Human Production.

Human Production, czyli jak stworzyć człowieka idealnego to barwne przedstawienie o narcystycznej miłości i poszukiwaniu idealnej wersji samego siebie. Kto jest ideałem? Mężczyzna, kobieta? Dziecko? A czy Ty jesteś idealny? – te pytania zadaje widzom autorka sztuki, Agnieszka Cygan. Głównym bohaterem jej widowiska jest doktor Lok. Tworzy on istoty bez skazy. Pozbawione początkowo indywidualizmu manekiny stanowią część machiny naukowca. „Human Production” to spektakl taneczny, którego groteskowy charakter oddaje połączenie muzyki klasycznej z dubstep’em. Dynamiczna, czerpiąca z różnych stylów tańca choreografia, zabiera publiczność w budzącą lęk przestrzeń, która jest nie jest jednak odległa od codziennych doświadczeń każdego z nas. Doktor Lok próbuje w swej fabryce zmienić skrzywdzonych ludzi w ideały. Czy można być perfekcyjnym, czy należy zaakceptować siebie i innych takimi, jakimi są? Scenografia i kostiumy zaprojektowane przez obiecującą, młodą projektantkę Dobrawę Sapińską doskonale oddają świat, w którym zaciera się granica między tym co fantastyczne, a tym co rzeczywiste. Human Production jest częścią Festiwalu Łódź Miastem Kobiet 2014.

Agnieszka Cygan – tancerka i choreograf Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych. Absolwentka kierunku Taniec i Choreografia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jest dyplomowanym instruktorem w technice hip hop, jazz i broadway jazz. Doskonaliła swoje umiejętności w renomowanych szkołach tańca w Los Angeles i Nowym Jorku pod okiem najlepszych instruktorów. Autorka spektakli tanecznych, m.in. „Kusicielka”, „Showtime” czy „Kochaj mnie, ale nie za bardzo”. Współpracuje przy wielu projektach innych artystów jako choreografa także przy Festiwalu Łódź Miastem Kobiet, pokazach mody czy wyborach Miss Polski Ziemi Łódzkiej.

Human Production, czyli jak stworzyć człowieka idealnego? – scenariusz, reżyseria i choreografia: Agnieszka Cygan; występują: Mateusz Sobczak, Elżbieta Pruszko, Agnieszka Cygan, Maja Bratus, Milena Rzewuska, Adrian Pędziwiatr, Paweł Kułaga, Kosma Wysokiński.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
laleczka
Laleczka w Teatrze Studyjnym
moscow
Moscow City Ballet w Łodzi
Winny w Teatrze Nowym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*