Plakat_xW czwartek, 19 stycznia o godz. 18 Galerii B16 w obrębie Kampusu B Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 6a rozpocznie się wernisaż wystawy retrospektywnej po XVIII Wyprawie Naukowej Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej w Karpaty Wschodnie Huculszczyzna 2016.

Ekspozycja ta jest wydarzeniem cyklicznym, przygotowywanym przez członków Koła Naukowego Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej „IX Piętro”, organizowanym po każdej Wyprawie Naukowej w Karpaty Wschodnie – na Huculszczyznę, zachodni rejon Ukrainy.

Tegoroczna wyprawa odbyła się w terminie 10-26 lipca. Wzięło w niej udział trzynaścioro studentów i dwóch opiekunów. Zinwentaryzowano dwanaście cerkwi w powiatach kołomyjskim (Iwanowce, Kamionka Mała, Kowalówka, Kluczów Wielki, Myszyn, Trościanka) oraz nadwórniańskim (Glinki, Hwozd, Hawryłówka, Majdan Średni, Tarnowica Leśna, Tyśmieniczany). [Cerkiew św. Dymitra w Kowalówce] Na wystawie zaprezentowane zostaną wykonane przez studentów rysunki techniczne cerkwi wraz z ich opisami, a także zbiór fotografii dokumentacyjnych.

Wystawę można oglądać do 24 stycznia, a w dniach 25-27 stycznia będzie prezentowana na parterze Instytutu Architektury i Urbanistyki. Patronem medialnym ekspozycji jest Plaster Łódzki.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Tomasz Zjawiony. Doły w Galerii Bałuckiej
Plastry Kultury 2021 – wystawa roku
Game Worlds w Galerii ASP

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*