Houston & The Curly Organ w TU

W niedzielę, 24 lutego o godz. 20 w TU wystąpią Houston & The Curly Organ. Wstęp: 15-25 zł.

The Curly Organ (AKA Donal McConnon) jest niepowtarzalną mieszanką artysty, kompozytora i producenta, który przez cały miesiąc inspirując się uzyskanym doświadczeniem stworzył płytę (4 EPs (2017)), który regularnie prowadził konwersacje z nieznajomymi poprzez niewerbalną muzyczną ekspresję (Do You Speak Bell? (2018)), a także rozwinął na szeroką skalę występy na żywo, robiąc użytek z ręcznie rysowanych efektów wizualnych oraz medytacji, za pomocą której wprowadzał słuchaczy w najróżniejsze miejsca swojej wyobraźni. Przywołany z wietrznego-zachodniego irlandzkiego miasta Galway, gdzie Donal jest znany jako kluczowy twórca lokalnie lubianego progresywno-folkowego stylu, My Fellow Sponges. Podczas gdy występy Sponges znane są z ich spontanicznej energii i mieszanki różnorodnych stylów muzycznych, The Curly Organ łapie Cię delikatnie za rękę i prowadzi subtelnie na spacer przez muzeum ludzkich doświadczeń i przeżyć (zarówno tych skrajnych jak i banalnych). Ten artysta pragnie nadać wyjątkowego znaczenia swoim występom. Katharsis jest celem, który chce osiągnąć, zarówno u siebie jak i u swoich słuchaczy.

Skład: Donal McConnon – Wokal, harmonijka ustna, gitara akustyczna, w dwóch słowach człowiek orkiestra…

HOUSTON (Houston – zespół). Obecnie muzyka HOUSTON to elektryzująca mieszanka folku, rocka, popu oraz muzyki kabaretowej, wzbogacona o brzmienia gitary basowej, gitary elektrycznej i pianina. Na początku działalności zespół czerpał inspiracje z amerykańskiego folku, głównie z twórczości Boba Dylana. Piosenki opierały się na akustycznym brzmieniu banjo, gitary akustycznej, skrzypiec, cajona, harmonijki ustnej i harmonii wokalnych. Zespół powstał z inicjatywy Miłosza Kaczmarka i Makarego Siudema, którzy zaprosili do współpracy Kasię Babirecką-Mróz, Kubę Mroza, Bartka Kaisera i Mikołaja Koziarę. Trasa koncertowa to również promocja świeżo nagranej epki przez zespół.

Skład: Miłosz Kaczmarek – główny wokal, harmonijka ustna, pianino; Makary Siudem – banjo, gitara elektryczna; Katarzyna Babirecka-Mróz – skrzypce, harmonie wokalne; Jakub Mróz – cajon, perkusjonalia; Mikołaj Koziara – gitara basowa; Bartosz Kaiser – gitara akustyczna, harmonie wokalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *