IMG_811515 września o godz. 20 w Hotelu Savoy rozpocznie się pierwsza w tym sezonie premiera Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka. Przedstawienie towarzyszy tegorocznemu Festiwalowi Łódź Czterech Kultur.

Michał Zadara, reżyser, autor przekładu i adaptacji, wywoła „dziady” z hotelu, w którym po pierwszej wojnie światowej mieszkał wybitny pisarz i adorator naszego miasta, Józef Roth. Hotel Savoy – niegdyś inspiracja dla Rotha do napisania swej debiutanckiej powieści pod tym samym tytułem teraz  przeobraża się w trzecią scenę Teatru Nowego.

Reżyser zabierze widzów w trzygodzinną podróż po wszystkich – nawet najciemniejszych – zakamarkach hotelu, więc lepiej wziąć sobie do serca przestrogę jednego z bohaterów, że „nikt nie ujdzie cało z hotelu «Savoy»”. To bardziej instalacja teatralna, niż typowy spektakl. Wymusi na widzach samodzielną chęć podróży i poszukiwania kolejnych fragmentów układanki – zagadek kryjących się w hotelowych murach.

W przedstawieniu występują: Beata Kolak, Kamila Salwerowicz, Wojciech Bartoszek, Przemysław Dąbrowski, Mateusz Janicki, Dariusz Kowalski, Jerzy Krasuń, Michał Kruk, Marek Lipski, Piotr Seweryński. Muzycy: Michał Gibki, Damian Kulec, Adam Kupaj, Mateusz Olszewski, Patryk Pietrzak.

Pierwsze pokazy: 15, 17, 18, 20, 21 września br.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Bruno_Schulzzz
Weekend z Schulzem w Teatrze Pinokio
Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba w Akademii Muzycznej
Fot_Bartek_Warzecha_Pancerni
Pancerni w Teatrze Pinokio

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*