hotelminister11 października na deskach Teatru Powszechnego zobaczymy nową sztukę autora Maydaya, Raya Cooney’a, Hotel Minister.

W hotelu Minister w centrum miasta zatrzymuje się poseł Ryszard Wolski wraz z żoną. Przyjechał na posiedzenie parlamentu. Jednak zanim zasiądzie w poselskiej ławie, chce wykorzystać fakt, że żona postanowiła wybrać się do teatru i spędzić upojny wieczór z uroczą sekretarką Joanna. Planów tych nie pochwala jego asystent Dobiesław Ryski, który obawia się skandalu, tym bardziej, że kolejnego dnia w parlamencie poddana ma zostać pod głosowanie ustawa na temat korupcji, upadku moralności i walki z pornografią. Ale kto odmówi szefowi, do tego prominentnemu politykowi? Ryski wykonuje polecenie swojego zwierzchnika, jednak drobna pomyłka, którą popełnia przy rezerwacji dodatkowego pokoju na spotkanie Wolskiego z Joanna, ściąga na posła i jego sekretarza lawinę nieoczekiwanych komplikacji.

Hotel Minister to znakomita sztuka mistrza farsy Raya Cooneya, który przygotował nową, współczesną wersję swojego, cieszącego się na świecie niesłabnącą popularnością utworu.

Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Giovanny Castellanos
Scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak
Muzyka: Marcin Rumiński
Obsada: Jakub Kotyński, Jakub Firewicz, Arkadiusz Wójcik, Damian Kulec, Piotr Lauks, Katarzyna Grabowska, Barbara Szcześniak, Natalia Rewieńska, Marta Jarczewska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dama_pikowa
Premiery teatralne – kwiecień 2010
Wściekły w Teatrze Powszechnym
Złodziej w Filharmonii Łódzkiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*