Horror Festiwal 2010

horrorPo raz czwarty kina Multikino i Silver Screen organizują Horror Festiwal. W tym roku impreza odbywać się będzie od 20 do 23 października

  
Na tydzień przed Halloween w Silver Screenie będziemy mogli obejrzeć najciekawsze horrory ostatnich lat, nieprezentowane dotąd w Polsce – ani w obiegu kinowym, ani na DVD.

W tym roku organizatorom udało się zdobyć licencje na pokazanie kilku naprawdę niesamowitych tytułów. Festiwal otworzą francuskie „Zęby nocy” – nakręcona niczym teledysk, pełna efektów specjalnych i makabrycznego humoru komedia wampiryczna. Dla miłośników czarnego thrillera spod znaku braci Coenów przygotowano „Bone Man”, czyli opowieść o krwawym alpejskim przetwórcy mięsa. Niemalże premierowo w skali światowej zostanie pokazany przejmujący film z Williamem Hurtem o podróży na drugą stronę życia, zatytułowany „Shadows”. To właśnie na Horrorfestiwalu, po raz pierwszy w Polsce, zostanie zaprezentowany na dużym ekranie film włoskiego nestora kina grozy, Lamberto Bavy – jego najbardziej wystawne dzieło, zatytułowane „Ghost Son”.

Przedpremierowo pojawi się także remake uznanego szwedzkiego horroru „Pozwól mi wejść”. Jest to rzecz nakręcona przez Matta Reevesa, twórcę „Project Cloverfield”.

Miłośnicy krwawego horroru otrzymają „Children”, zaś na sam koniec festiwalu przygotowano rzecz niesamowitą – wstrząsający, przewrotny horror Uwe Bolla. Tak jest, nie ma pomyłki, sponiewierany przez prasę, aczkolwiek wielbiony przez niemałą rzeszę fanów niemiecki reżyser nakręcił znakomity film!

W trakcie festiwalu zostanie przedstawiony również blok filmów krótkometrażowych. Znajdą się wśród nich, po raz pierwszy w historii, filmy z Polski.

Repertuar:
Środa 20 października
Zęby nocy – Dents de la Nuit
Shadows

Czwartek 21 października
Pozwól mi wejść
Shorty

Piątek 22 października
Bone Man
Ghost Son

Sobota 23 października
Children
Rampage

Ceny biletów:
Na wybrany dzień festiwalu: 19 zł
Karnet na 4 dni: 66,6 zł

 

Jeden komentarz do “Horror Festiwal 2010

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy