strzemZ okazji 120. urodzin patrona Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w czwartek, 14 listopada, w auli Centrum Promocji Mody ASP odbędzie się szereg imprez przybliżających sylwetkę tego wybitnego twórcy.

Po uroczystym otwarcie czas na dwa wykłady – Unizm personalny Władysława Strzemińskiego oraz Władysław Strzemiński: sztuka jako projektowanie życia. Po pokazie spektaklu TVP pt. Powidoki odbędzie się wernisaż wystawy oraz wręczenie nagród laureatom konkursu malarskiego Hommage á Strzemiński.

Konkurs Hommage á Strzemiński skierowany był do studentów z Pracowni Malarskich czterech wydziałów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Każda ze zgłoszonych prac była nominowana do udziału w wystawie odpowiednio przez pedagoga prowadzącego daną pracownię malarską. Do konkursu zgłosiło się 83 studentów naszej uczelni.

Ekspozycja zawiera 142 dzieła: w tym obrazy, obiekty artystyczne i interaktywne. Wystawę można oglądać w przestrzeniach wystawienniczych Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (hol główny, pierwsze i drugie piętro wokół auli) oraz Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (sala kina 3D) od 23 października do 17 listopada br. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Program:

godz. 10:00 – Uroczyste otwarcie
godz. 10:15 – Wykład prof. Janusza Zagrodzkiego pt. Unizm personalny Władysława Strzemińskiego
godz. 11:30 – Wykład Małgorzaty Ludwisiak Zastępcy Dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi pt. Władysław Strzemiński: sztuka jako projektowanie życia
godz. 12:30 – Pokaz spektaklu TVP pt. „Powidoki”
godz. 14:30 – Wystawa i wręczenie nagród laureatom konkursu malarskiego Hommage á Strzemiński

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
To asymetria była pierwsza… w Galerii ASP
Konkurs „ASPiruj, kreuj, koloruj” rozpoczęty
010a
Performance Johna Morana w Muzeum Książki Artystycznej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*