Högni Egilsson w Tekturze

hogniW czwartek, 10 grudnia o godz. 20 w Tekturze rozpocznie się koncert Högni Egilssona. Bilety 35 zł w przedsprzedaży, 45 zł w dniu koncertu. Można mailoro zarezerwować bilety. Będzie można je odebrać i opłacić w cenie przedspedażowej również w dniu koncertu do godziny 19.00 – po tym czasie rezerwacja będzie anulowana. Rezerwacje są imienne. Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie zgłoszeń zawierających imię i nazwisko na adres weecct@gmail.com.

Högni Egilsson – wykształcony muzycznie multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor. Jest jednym z członków popularnego zespołu GusGus , dla którego skomponował i zaśpiewał część utworów na dwóch ostatnich albumach „Arabian Horse” i „Mexico” oraz jeździł w trasy koncertowe po całym świecie. Högni Egilsson jest również kompozytorem i wokalistą w 7 osobowym projekcie Hjaltalín, na którego koncie jest wiele nagród islandzkiego przemysłu muzycznego oraz współpraca z narodową orkiestrą symfoniczną.

Artysta tworzy także muzykę do sztuk teatralnych i filmów (m.in. Days Of Gray) oraz współpracuje z ludźmi odpowiedzialnymi za elektroniczny projekt Gluteus Maximus. Aktualnie Egilsson kończy pracę nad swoim solowym albumem. Jego unikalne podejście do kompozycji połączy 40 osobowy chór męski, orkiestrę smyczkową, elektronikę oraz charakterystyczny głos samego artysty tworząc przejmującą i bogatą w dźwięki całość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *