Srebrny medal wywalczyła drużyna POS Łódź Monkey Man w mistrzostwach Polski mężczyzn w curlingu. Łodzianie w składzie Paweł Włodarczyk (skip), Aleksander Grzelka, Patryk Paradowski, Maksym Grzelka i rezerwowy Andrzej Augustyniak ulegli w finale 3:9 drużynie Sopot Curling Club Wa ku’ta, dowodzonej przez skipa Konrada Stycha. Drugie miejsce to historyczny wynik dla łódzkiego curlingu, bo po raz pierwszy curlerzy z naszego miasta zaszli tak wysoko w męskim czempionacie.

Po przegranym finale pozostaje niedosyt, jednak gdy emocje już opadły, jesteśmy zadowoleni z wyniku. Gratulacje dla zwycięzców za świetny turniej i niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie na lodzie – mówi Paweł Włodarczyk, kapitan łódzkiej drużyny. – Wiemy w jakich aspektach gry musimy się poprawić i mamy ogromną motywację do większej ilości treningów, żeby w przyszłym sezonie powalczyć o złoto – zapewnia.

Druga z łódzkich drużyn – POS Team Telak (skip Jeremi Telak) zajęła w mistrzostwach piąte miejsce. Warto dodać, że w składzie zwycięskiej ekipy rezerwowym był Michał Zakrzewski (również POS Łódź).

W rywalizacji kobiet POS nie wystawił własnej drużyny, ale nie oznacza to, że łodzianki nie wywalczyły medali. Rezerwową w składzie złotych medalistek z Media Curling Club Warszawa była Marta Szeliga-Frynia, a srebrnych z AZS Gliwice – Adela Walczak. Maraton z mistrzostwami Polski na łódzkiej hali curlingowej nie dobiega końca, bo w kolejnych dniach rozegrany zostanie czempionat w kategorii par mieszanych oraz w curlingu na wózkach. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie www.curlingevent.pl

Klasyfikacja końcowa MP mężczyzn:
1. Sopot Curling Club Wa ku’ta (skip Konrad Stych)
2. POS Łódź (skip Paweł Włodarczyk, Aleksander Grzelka, Patryk Paradowski, Maksym Grzelka, Andrzej Augustyniak)
3. AZS Gliwice (skip Paweł Hertman)
4. KS Warszowice (skip Damian Herman)
5. POS Łódź (skip Jeremi Telak)
6. AZS Gliwice (skip Maksymilian Szewczyk)

Klasyfikacja końcowa MP kobiet:
1. Media Curling Club Warszawa (skip Daria Chmarra)
2. AZS Gliwice (skip Marta Pluta)
3. Media Curling Club Warszawa (skip Agnieszka Schröder)
4. Krakowski Klub Curlingowy (skip Zuzanna Rybicka)
5. WARS Warszawa (skip Dorota Rudkiewicz)
6. Dzik Świdnica (skip Marietta Dąbrowska)


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Rewitalizacja Hali Karpackiej (foto)
14
Fed Cup: Polska – Szwajcaria 2:3 (foto)
Workout Competition League

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*