09082012_019Do 9 września br. W Galerii Bałuckiej można podziwiać obrazy autorstwa Łukasza Huculaka. Ekspozycja nazywa się Hipotezy i hipostazy.

Jak sam autor mówi jego prace powstają poprzez przypadkowe rozrzucone plamy, które potem udaje mu się złożyć w pewną geometryczną całość. W jego pracach widać zarówno puste galeryjno-muzealne wnętrza, światy i postaci zainspirowane dziełami innych oraz projekty odnoszące się bardziej bezpośrednio do rzeczywistości. W ostateczności są to jednak plamy zamknięte w danej przestrzeni.

joomplu:40347

Łukasz Huculak (ur. 1977), malarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, od roku 2002 związany z Wydziałem Malarstwa i Rzeźby tej uczelni. W 2009 roku uzyskał stopień doktorski. Mieszka w Obornikach Śląskich.  Bywa kuratorem, publikuje teksty o sztuce (Format, Dwutygodnik, Art&Business).  Wystawa w Galerii Bałuckiej została przygotowana wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Artysta zaprezentuje najnowsze obrazy z cykli: Galerie (2007-12), Martwe natury (2006-12) oraz Imagines (2008-09).

Zobacz także:

Dagmara Horab – Orlando (foto)

Teodor Durski – Grafvideo w Galerii Bałuckiej (foto)

Michał Rybiński – Martwa natura czasu (foto)

Znak człowieka. Linoryty Piotra Stachlewskiego (foto)

  

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5827
Wystawa Piotra Turka w Ośrodku Propagandy Sztuki (foto)
DSCF2531
Paweł Delekta – Grafika w Łódzkim Domu Kultury (foto)
kara_022
Wystawa studentów Katedry Komunikacji Wizualnej ASP

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*