Zoe_ZaniasUkrywająca się pod pseudonimem Zoe Zanias, Alison Lewis to niezwykle utalentowana artystka, której wielbicielom sceny darkwave’owej przedstawiać nie trzeba. Po sukcesie jej wcześniejszych, osadzonych w cold wave’owej stylistyce kolaboracji – Linea Aspera i Keluar – powraca z solowym projektem Zanias. Jak sobie radzi w pojedynkę, będzie można ocenić już w najbliższą sobotę, 15 października w klubie DOM.

Po raz pierwszy, o tej pochodzącej z Australii, a tworzącej w Berlinie artystce, świat usłyszał cztery lata temu, za sprawą projektu Linea Aspera. Ten muzyczny twór, będący efektem współpracy z Ryan’em Ambridgem, pozwolił Zoe wznieść się na wyżyny analogowego synth popu. Współpraca ze znanym z techno duo Schwefelgelb Sidem Lamarem okazała się być równie owocna. Artyści powołując do życia projekt Keluar, osiągnęli mistrzostwo w tworzeniu posępnych, analogowych dźwięków, przepełnionych zimnofalową aurą z domieszką eksperymentalnego techno.

Projektami Linea Aspera i Keluar Zanias udowodniła, że czego się nie dotknie, wychodzi jej znakomicie. I choć wymienionych zespołów raczej nie usłyszymy już na żywo, (a to wielka szkoda!), Zanias nie zostawia nas z pustymi rękami. Jej solowy projekt to wyjątkowa mieszanka synthwave’u, techno i EBM, którą idealnie uzupełnia niski, przejmujący wokal Zoe. Głos Zanias idealnie wpasowuje się w zimną, muzyczną stylistykę, zabierając słuchacza w podróż do mrocznych, emanujących chłodem miejsc, w których roi się od skrajnych emocji.

Zanias to najbardziej dojrzały z dotychczasowych projektów artystki. Na debiutanckiej EP „To The Core”, która miała premierę niespełna miesiąc temu, Zoe dokonuje eksperymentalnych analiz umysłu, porusza też problem niedoskonałych wytworów ewolucji biologicznej. W sieci można już oglądać teledysk do promującej wydawnictwo piosenki „Follow The Body”, do której klip artystka kręciła nad Bałtykiem.

Zanias wystąpi w najbliższą sobotę, 15 października w klubie DOM. Oprócz niej na scenie pojawi się łączący EBM i new beat australijski projekt Forces. Podczas afterparty swoje sety didżejskie zaprezentują Wiktor Skok i Glitter Glass. Początek imprezy o godzinie 21. Bilety, w cenie 10 złotych, do nabycia w klubie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
xloxkmchine
Clock Machine w Stereo Krogs
Plakat_Biedrzynska-Zamachowski_ostateczny_-_MALY_DO_INTE
Kobieta po przejściach, Mężczyzna z przeszłością w Teatrze Rozrywki Lutnia
House Gigs Pogonka: Sam & Bart

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*