HIDE to pochodzący z Chicago postindustrialny duet, który specjalizuje się w tworzeniu agresywnych, muzycznych kolaży. Scenicznego popisu tej dwójki, pełnego multisensorycznych doznań, będzie można doświadczyć w najbliższy wtorek, 13 listopada w klubie DOM. Początek występu o godzinie 20. Bilety kosztują 15 złotych.

Muzyczna przygoda artystki wizualnej i wokalistki Heather Gabel oraz perkusisty Setha Shera zaczęła się cztery lata temu. Od tamtego czasu, duet nagrał kilka singli i epek, aż w końcu doczekał się wydanej w tym roku pełnowymiarowej płyty „Castration Anxiety”. Longplay ukazał się pod szyldem labelu Dais Records, który skupia takich artystów, jak m.in. ADULT., Psychic TV, Youth Code i Cold Cave.

Płytowym debiutem, HIDE – o których do tej pory słyszeli nieliczni – udowodnili, że na scenie dark electro trzeba się z nimi liczyć. W ich ponurych i brutalnych pejzażach dźwiękowych, industrialna tradycja miesza się z nowoczesną, mroczną elektroniką. Koncerty, na których posępna muzyka, połączona z efektami audiowizualnymi oraz niekonwencjonalnymi show z dawką negliżu w wykonaniu ekspresyjnej wokalistki, potrafią wbić w ziemię.

Wtorkowy koncert HIDE w klubie DOM odbędzie się w ramach cyklu Lux Nigra, który jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi. Podczas wydarzeń związanych z Lux Nigra, prezentowani są lokalni i zagraniczni artyści, związani z szeroko pojętą muzyką alternatywną (post punk, electro, minimal, industrial, techno). Cykl ma na celu prezentację artystów, których twórczość koresponduje z industrialnym charakterem Łodzi .

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Ugla w TU
sjon
Sjón i Ted Nemeth w DOMu
juzniezyjesz
Już Nie Żyjesz w Foto Cafe 102

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*