heroesW niedzielę, 18 listopada o godz. 20 rozpocznie się koncert Heroes get remembered. Jako support wystąpią Mouga i The Black Hearts. Wstęp wynosi 5 zł.

Porywają swoją muzyką i kradną serca damskiej części publiczności, a demolują umysły i wypruwają wnętrzności tej męskiej. Przygotujcie się na dawkę ostrej, bezkompromisowej jazdy. Rock’n’roll w czystej postaci w wykonaniu kapel z Warszawy i Tarnowskich Gór. Każdy z zespołów znakomicie prezentuje się na żywo, nie pozwalając ani przez chwilę na chociażby odrobinę wytchnienia. Zagrają:

Heroes Get Remembered – stoner pop

„Wszyscy pewnie znacie ten moment, kiedy zupełni…e nic wam się nie chce. Ani pracować, ani czytać, muzyka też jakaś nie ta… Co wtedy zrobić? Włączyć Heroes Get Remembered” z tym pięknym cytatem z recenzji WAFP nie wypada się nie zgodzić.

Heroesi to nowe, unikatowe brzmienie na polskiej scenie muzycznej. Zespół lawiruje między klimatami amerykańskiego rocka i post-hardcore, czasem zahaczając o nieco lżejsze rejony. Jednocześnie, cały czas konsekwentnie kształtują swój własny styl, który cechuje niesamowita energia i melodyjność kompozycji. Od początku swojej działalności zagrali już kilkadziesiąt koncertów w całym kraju, dzieląc scenę z takimi gwiazdami jak Paramore, Zebrahead, Escape The Fate, The Blackout, We Are The Ocean, Gogol Bordello, Die Toten Hosen czy Bad Religion.

Ponadto, mieli okazję zaprezentować się wielomilionowej publiczności podczas programu Must Be The Music nadawanego na antenie telewizji Polsat, gdzie swoim żywiołowym występem w półfinale przypadli do gustu zarówno widzom jak i jury. Są również laureatami nagrody BORDER BREAKER na festiwalu Jarocin 2010 dla zespołu mającego największe szanse na odniesienie sukcesu poza granicami naszego kraju.

Mouga – Metal/Hardcore/Alternative

Energia, melodyjność i moc to trzy składniki, które niewątpliwie cechują powertrio Mouga. Ich styl to wypadkowa nowoczesnego rocka i post-hardcore’owej dynamiki. Takie połączenie sprawia, że ciężko sklasyfikować zespół i wrzucić do jednego worka stylistycznego. Kapela postała w 2005 roku i do tej pory zagrała ponad 200 koncertów w kraju i za granicą.

Zadebiutowali w 2009r. płytą „The God and Devil’s Schnapps”, wydaną przez Mystic Production. Album otrzymał bardzo pochlebne opinie krytyków, zarówno w Europie jak i Stanach Zjednoczonych. Od tamtej pory zespół nieustannie koncertował, pojawiając się m.in. u boku takich legend jak Acid Drinkers, FlapJack, Young Guns, Feed The Rhino, Dillinger Escape Plan, Mastodon, czy Gallows. W 2011 ukazało się EP „Hyperdrive”, promowane w czołowych rockowych stacjach. Obecnie Mouga przygotowuje materiał na swoją drugą płytę, która powinna ujrzeć światło dzienne w pierwszej połowie 2013. Zaraz później rusza kolejna trasa, bo to właśnie występy na żywo są prawdziwą specjalnością zespołu – wprost eksplodujące energią, widowiskowe i pełne zaskakujących zwrotów akcji.

The Black Hearts – post hardcore/screamo/rock’nroll

Gdyby Darth Vader istniał naprawdę, grałby w The Black Hearts. Co prawda nigdy nie napisałby numeru lepszego niż Marsz Imperialny, ale pewnie świetnie by się odnalazł w tej mieszance garażowego post-hardcore’a, przejmującego screamo i brudnego rock’n’roll’a. Warto ich sprawdzić? Warszawa wie. Join The Dark Side!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
jazzmelomani
Grand Prix Jazz Melomani 2014
ParkwayDrive_Photo_media
Kolejni artyści na OWF 2015
1150990_227508584064330_1892844991_n
Burning Down The House vol. 6.66

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*