1492167429Już 22 maja o godzinie 18:30 kolejna odsłona projektu Helios na scenie. Widzowie zobaczą spektakl Rosencrantz i Guildenstern nie żyją, w którym wystąpią m.in. Daniel Radcliffe i Joshua McGuire. Mamy dla Was 1 podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Helios na scenie”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety. Zabawę zakończymy 21 maja  o godz. 21, powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony

Kino Helios ma zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowy spektakl teatralny na dużym ekranie w ramach imprezy z cyklu Helios na scenie.

Tytuł  „Rosencrantz i Guildenstern nie żyją”
Spektakl teatralny
Czas trwania: 189 min. Od lat: 12 Produkcja: Wielka Brytania [2016]
Premiera: 22.05.2017 (Polska)

Reżyseria – David Leveaux
Scenariusz – Tom Stoppard
Obsada – Daniel Radcliffe, Joshua McGuire , David Haig , Hermeilio Miguel Aquino, Louisa Beadel , William Chubb , Josie Dunn , Matthew Durkan , Tim van Eyken

Daniel Radcliffe („Harry Potter”), Joshua McGuire („Godzina”) i David Haig („Cztery wesela i pogrzeb”, „Świadek oskarżenia”) w błyskotliwie zabawnej komedii sytuacyjnej Toma Stopparda, transmitowanej na żywo z teatru Old Vic w Londynie. Główni bohaterowie sztuki to postaci wyjęte z „Hamleta” Szekspira. Rosencrantz i Guildenstern byli jego przyjaciółmi, dworzanami, którym polecono odeskortować księcia do Anglii, gdzie miał być zdradziecko zabity. Tymczasem Hamlet przeczytawszy ich listy sam spowodował śmierć obu mężczyzn. Tyle wiemy od Szekspira.

Stoppard w swojej wersji dokonuje rekonstrukcji zdarzeń, które mogły nastąpić u Szekspira, ale autor ich nie opisał. Ta błyskotliwa tragikomedia przedstawia wędrówkę tytułowych bohaterów, pokazując jakie okoliczności się na nią składają. Niektórzy nazywają sztukę „Rosencrantz i Guildenstern nie żyją” „Hamletem” od kuchni, ale sam autor twierdzi, że to sztuka: „o dwóch dworzanach w duńskim zamku. Dwóch nic nieznaczących ludzikach otoczonych przez intrygi, posiadających bardzo mało informacji, z czego i tak większość jest fałszywa… To jest o dwóch facetach.”

Tekst został napisany w latach sześćdziesiątych XX w., a w 1990 roku autor zrealizował i wyreżyserował film pod tym samym tytułem (główna nagroda na Festiwalu Filmowym w Wenecji). Nowa inscenizacja Davida Leveaux powstała w 50. rocznicę pierwszego wystawienia spektaklu, który wydobył nazwisko młodego wówczas Toma Stopparda na światło dzienne.

http://www.helios.pl/47,Lodz/BazaFilmow/Szczegoly/film/8566/Rosencrantz-i-Guildenstern-nie-zyja

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Urbanator_Days_complete
Urbanator Days w Wytwórni (zakończony)
Na bank się uda w Kinie Helios (zakończony)
Zaproszenie do Kina Helios Sukcesja (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*