Hel – recenzja

helBardzo przeciętna, w wielu momentach nudna produkcja. Opowieść o narkotykach i powrocie do nałogu niszczącego człowieka.

 

Piotr jest psychiatrą. Pracuje w jednym ze szpitali, codziennie przeprowadza obchody i spotyka się z pacjentami. Od dwóch lat mieszka z młodszą od siebie Czeszką. Wcześniej zostawił żonę i syna Kamila. Nie utrzymywał z nimi stosunków do momentu, kiedy policja przyprowadziła półprzytomnego Kamila do psychiatryka.

Ten moment, obok śmierci jednej z pacjentek, a także wywołanym przez stres powrotem do narkotyków to jedyny element filmu, który coś opowiada i nie jest nudny. Reszta to niestety dłużyzny zapychające słaby scenariusz. Hel to nazwa geograficzna, to pierwiastek, to także skrót od nazwy narkotyku, którego jak powietrze potrzebują narkomani i tyle.

Na plus zasługuje gra Królikowskiego w roli Pawła oraz aktorów drugoplanowych (Żurek i Geislerova) Reszta przeciętna, nudna i nie warta obejrzenia. Powiadają, że z dobrego scenariusza można zrealizować dobry lub zły film, a ze złego tylko zły. Tak jest i z Helem. Nie da się zrobić niezłej produkcji, gdy podstawa jest mętna i nijaka.

Hel to film konkursowy, który można puszczać podczas festiwali, a nie w normalnej kinowej dystrybucji. Jakim sposobem się tu znalazł i dlaczego można obejrzeć go w multipleksach? Trudno powiedzieć. Poza tym plakat w ogóle nie pasuje do całości produkcji i widz skuszony taką reklamą poczuje zawód. Duża strata czasu.

 

2 komentarze do “Hel – recenzja

 • 12 września 2010 o 10:26
  Bezpośredni odnośnik

  Gowno wiesz gowno rozumiesz i pewnie nigdy nie miales do czynienia z nalogami i stad taka Twoja opinia krytyku z dupy wydłubany

  Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2015 o 06:03
  Bezpośredni odnośnik

  [quote name=”bolo”]Gowno wiesz gowno rozumiesz i pewnie nigdy nie miales do czynienia z nalogami i stad taka Twoja opinia krytyku z dupy wydłubany[/quote]

  A co ty wiesz w ogole o filmach, bolo? Widziales jakies? Film jest slaby, nieudolny, naciagany, z pupy wyjety, a ty sie podniecasz, pewnie tez jestes cpunkiem jak wy wszyscy domorosli krytycy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy