Łódzki zespół Heima powraca z kolejnym singlem zapowiadającym debiutancki album. “Monolog” to drugi utwór, dzięki któremu możemy poznać rozkwitającą twórczość artystów. To również mocne, alternatywno-rockowe, a zarazem przebojowe uderzenie. Do singla powstał również niesamowita animacja realizowana metodą poklatkową.

Olga Stolarek, wokalistka – O utworze
„Monolog” towarzyszył nam już od dłuższego czasu i przeszedł bardzo długą drogę, zanim powstała jego ostateczna wersja. Zaczęło się od zabawy świeżo przyniesionym na naszą salę prób syntezatorem. Wtedy jeszcze nie planowaliśmy dodawania elektroniki do naszej muzyki. Chociaż mi się to zawsze jakoś marzyło. Obecnie pracujemy nad tym, żeby wprowadzić takie brzmienia na stałe do naszej twórczości. Wspomnianym wcześniej syntezatorem był Korg Monologue – początkowo właśnie od tego wziął się tytuł utworu. Po czasie uświadomiłam sobie, że ta nazwa naprawdę dobrze oddaje sens tekstu zawartego w tym utworze. Pytania obecne w refrenie można traktować jako rozmowę z samym sobą. Taki właśnie monolog. To pole do przemyśleń i przepracowania tych treści w ciszy z samym sobą. Momentami oczekujemy od siebie zbyt wiele. Czasem warto zwolnić i skupić się na rzeczach naprawdę ważnych.

„Monolog” to drugi singiel zapowiadający debiutancką płytę zespołu Heima, której premiery możemy się spodziewać jeszcze w tym roku. To inny ładunek energii, niż wcześniej spotykany w twórczości formacji – bardziej elektroniczny, prowadzony syntezatorem i klawiszami. Nie brakuje tam jednak charakterystycznej dla zespołu przestrzennej gitary i przeszywającej na wskroś warstwy rytmicznej.

BIO:
Heima to łódzki zespół powstały pod koniec 2017 roku z inicjatywy Olgi Stolarek – wokalistki i autorki tekstów. Żaden z członków zespołu nie jest w stanie określić, jaki właściwie gra gatunek muzyki. Charakter utworów kształtuje ujmujący wokal w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem trąbki i pianina, przestrzennymi syntezatorami oraz niebanalną warstwą rytmiczną. Style gry i muzyczne inspiracje członków formacji przenikają się wzajemnie i pomimo ogromnego zróżnicowania, tworzą połączenie o intrygującej, onirycznej aurze. Zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, w tym festiwali. Wystąpili między innymi na Soundedit, FAMA oraz Songwriter Łódź Festiwal. W 2020 zostali laureatami nagrody Soundedit Spotlight wręczanej w ramach konkursu współorganizowanego przez Festiwal Soundedit i Radio Łódź. Artyści współpracują z łódzkim muzykiem i producentem Pawłem Cieślakiem. W ramach tej kolaboracji powstał materiał na debiutancką płytę zespołu, której premiera planowana jest jeszcze w tym roku.

“Monolog” już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych: https://ffm.to/HeimaMonolog

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7396
Natalala w Łodzi Kaliskiej (foto)
033krol
Król w 6. dzielnicy (foto)
DSC_0025
Tęgie Chłopy w Teatrze Szwalnia (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*