folkmetal

W piątek, 10 kwietnia o godz. 19 w ŁDK rozpocznie się impreza Folk Metal Crusade 2015. Na scenie pojawią się Heathen Foray, Netherfell, Valkenrag, Hybris i Black Velvet Band. Bilety: 15/20 zł do nabycia w klubie, online Ticketpro, Eventim oraz Media Markt,Saturn, Empik.

Heathen Foray (AT)
Pagan metal prosto z zielonego serca Austrii! Ciężkie melodie i powalające sceniczne show wprowadzi Was w świat nordyckich mitów! Śpiewają o wolności, wierności, przyjaźni – złotej iskrze chowanej w duszach ludzi, którzy stawiali do walki przeciwko przeciwnościom losu i niesprawiedliwości, dzięki której nigdy się nie zawahają. Ich muzyka obrazuje tajemniczą dostojność krainy dawnych bogów z impulsywnością rasy ludzkiej oraz nieśmiertelności natury poprzez zniewalające riffy i wirtuozerskie solówki gitarowe. Zespół w swoim dorobku ma trzy duże albumy. Na maj 2015 zaplanowana jest premiera nowego krążka.

Netherfell
W 2015 roku zespół promować będzie swój debiutancki album długogrający zatytułowany „Między Wschodem a Zachodem” (zaplanowany na marzec tego roku). Od czasu wydania pierwszej EP „Okryte Zapomnieniem” (2013) , zespół rozwinął pierwotną formułę, bazującą na połączeniu słowiańskiego oraz celtyckiego folku z melodyjnym death metalem, o elementy charakterystyczne dla nowoczesnych odmian muzyki metalowej a nawet deathcore’u. Tworząc w ten sposób wyjątkowo oryginalne, nowatorskie połącznie stylów. Grupa wykorzystuje wiele tradycyjnych instrumentów ludowych, między innymi lirę korbową, dudy, bałałajkę czy skrzypce oraz tak zwany biały śpiew. Tekstowo muzyka Netherfell przenosi słuchacza w czasy przedchrześcijańskiej Polski, świat legend i mitów Słowian, czasem ludów północy, innym razem do fantastycznego świata znanego z literatury J.R.R. Tolkiena i nie tylko. Video „Mokosz”

Valkenrag
Valkenrag został założony w Tomaszowie Mazowieckim w 2006 roku. Muzyka drapieżna i agresywna niczym pogańscy Wikingowie grabiący wczesno średniowieczną Europę oddawała w pełni naturę tekstów o tej że tematyce. Zespół zarejestrował pierwsze demko o tytule „Nordwind” w 2008. Po kilku latach zmian personalnych Valkenrag wypuścił EP „Valkenrag 2012”. W 2013 roku zespół w obecnym składzie zaczął koncertować jak również zrealizował drugi już klip w swoim dobytku do utworu „Waves of coming future”, którego premiera nastąpiła rok później. 2014 rok to czas przede wszystkim poświecony na koncertowanie i ostatnie szlify long playa, którego premiera była kilka krotnie przesuwana i obecnie ma nastąpić wiosną 2015.

Hybris
Młoda łódzka kapela, inspirowana oldschoolowym Death/Thrash Metalem z progresywną nutą. W 2013 roku zespół samodzielnie wydał debiutanckie EP „Blinded Thoughts”, które aktualnie promuje aktywnie koncertując.

Black Velvet Band
Zespół założony został pod koniec 2008 roku z inicjatywy gitarzysty i kompozytora Marcina oraz flecisty, dudziarza i bodhranisty Piotrka. Zespół gra heavy folk a w swoim dorobku mają trzy wydawnictwa 2011 – Pieśń Kruka (SP),2012 – Black Velvet Band (EP), 2013 – Pieśni Obłąkane (LP).

https://www.youtube.com/watch?v=MOoCjMhAIjY#t=94

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
bassastral
Bass Astral i Igo w DOMu
Laibach_Warszawa_cover_cd
Laibach dla Powstańców Warszawskich
Soundedit 2018 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*