hattivattiW ten czwartkowy wieczór, 28 maja od godz. 20, serdecznie zapraszamy wszystkich na wyjątkowy live-act w wykonaniu Hatti Vatti i Lady Katee w Foto Cafe 102. Wstęp wolny.

Klimatyczna elektronika połączona z downtempo i wokalem na żywo w ich wykonaniu została bardzo ciepło przyjęta w całej Polsce podczas trasy promującej debiutancki album Hatti Vatti ‘Worship Nothing’. Wspólnie zagrali na takich festiwalach jak Open’er, OFF Festival czy Audioriver. W tym roku, pod skrzydłami Absys Records, ukaże się EP zawierające 4 numery ich autorstwa. Afterparty po koncercie zapewni Ratepus JD.

Hatti Vatti
Wszechstronny producent ceniony nie tylko za wydany w 2014 roku album “Worship Nothing”, który przez krytyków uznawany jest za najlepszą polską płytę elektroniczną roku 2014, ale również za wysoko notowany mini-album “Algebra”. Jego przeszłość muzyczna to bogata dyskografia winylowa z powodzeniem funkcjonująca na rynku europejskim, czy trasy koncertowe po całej Europie i Japonii. W 2014 ukazał się album „HV/NOON”, będący efektem wspólnej – rocznej pracy Hatti Vatti oraz legendarnego Noon’a. Na płycie można usłyszeć znakomitych gości wokalnych – Eldo, O.S.T.R’a, Hadesa, Misię Furtak czy Małpę.

Lady Katee
Wokalistka, autorka tekstów. Od ponad 10 lat czynnie udziela się na scenie klubowej w Polsce i za granicą, wspomagając swoim wokalem zarówno imprezy drum and bass, deep, electro, downtempo, jak i indywidualnych producentów (m.in. Hatti Vatti, Nuage, Radicall, Axiom) Obecnie skupia się przede wszystkim na projekcie Little White Lies, współtworzonym z mężem Zbyszkiem Krencem. Zespół funkcjonuje w rock’n’rollowej konwencji. Dwukrotnie zostali laureatami plebiscytu Co Jest Grane na Najlepszą Łódzką Płytę Roku 2012 i 2014. Mają na swoim koncie liczne koncerty, występy na żywo na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia oraz udział w wideosesji realizowanej w ramach Otwartej Sceny przy współpracy z Radiem Łódź.

Ratepus JD
Od lat aktywnie działa na łódzkiej scenie muzycznej. Swoją przygodę muzyczną rozpoczął w latach ’90 jako frontman, wokalista w zespole Kisiel. Wychowany na rocku, bluesie i psychodelii, przeszedł w wieku dojrzewania przez wiele gatunków muzyki przełomu lat 80tych i 90tych od Punku, Metalu po Hip Hop. Taki też był jego styl śpiewania w zepole w którym tworzył. W połowie lat 90tych pierwsza miłość o imieniu Autechre spowodowała że zaczął eksplorować szeroko rozumiana muzyke elektroniczną. Po zakończeniu działalności zespołu, zainspirowany przestrzennymi, ambientowymi formami i twórczością takich artystów jak m. in Brian Eno, zaczyna tworzyć jako Ratepus JD.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
yamato
Yamato w Teatrze Wielkim
IMG_7048
Koncerty w Łodzi – luty 2017
atme
ATME w Stereo Krogs

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*