wojciak15 stycznia o godz. 19:30 w Przechowalni odbędzie się koncert Hanki Wójciak. Cena biletów: przedsprzedaż 30 zł, w dniu koncertu 40 zł.

Radiowa Panna Młoda zaprasza na swój nowy, kabaretowy program pt. „Małżeński stan”. Podczas ponad godzinnego recitalu Hanka z humorem wyśpiewa piosenki o blaskach i cieniach pożycia małżeńskiego. Towarzyszyć jej będzie niezrównany pianista – Walentyn Dubrowskij.

– Program składa się z premierowych piosenek, napisanych całkiem niedawno, bądź przeciwnie – od lat trzymanych w szufladzie. Kiedy powstawały, czułam, że są inne niż te, które prezentujemy razem z moją Kapelą. To głównie walce, walczyki napisane jakby w starym stylu. W niektórych utworach puszczam oko do Słuchaczy, a w innych chciałam Ich zaprosić do świata jakby z Ordonki i jakby z mgły… To nawiązanie do Agnieszki Osieckiej pojawia się nieprzypadkowo. W program wplotę jej „Świat Ordonki”, a także jeden z moich ukochanych utworów kabaretu Starszych Panów, do których zawsze wracam z wielką radością. Dopełnieniem koncertu będzie kilka piosenek znanych z moich występów z Kapelą, ale w odmienionych, kameralnych aranżacjach, które przygotowaliśmy razem z wyjątkowym pianistą – Walentynem Dubrowskim, którego poznałam dzięki lekcjom u profesora Andrzeja Zaryckiego. Nie zabraknie utworu „Krasnolica” z dialogami Panny Młodej i Pana Młodego z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Piosenka powstała podczas prób do słuchowiska w Radio Kraków, gdzie zagrałam u Andrzeja Seweryna Pannę Młodą. Zapraszam z serca! – zachęca Hanka

Hanka Wójciak – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka redakcji muzycznej Radia Kraków. Laureatka m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Festiwalu Twórczości Korowód, zwyciężczyni 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki. Współpracowała m.in. z Jarkiem Śmietaną, Anną Treter, Kubą Ostaszewskim, zespołem Naked Mind. Nagrywała wokale do spektakli granych w krakowskim Teatrze Stu oraz Teatrze Jaracza w Łodzi.

„Panna Młoda ze słuchowiska „Wesele”, wyreżyserowanego w Radio Kraków przez Andrzeja Seweryna, Babia Góra w spektaklu Majki Kubackiej „Nieudany Krewniak”. W Radiu Kraków prowadzi audycję Wieczór Panieński poświęconą piosence literackiej. Zasila redakcję muzyczną kwartalnika kulturalno – literackiego Liry – Dram. Liderka i założycielka Kapeli Hanki Wójciak, której debiutancka płyta „Znachorka”, rekomendowana przez Muńka Staszczyka i Piotra Metza ukazała się w 2014 r.

Hanka Wójciak – śpiew, harmoszka
Walentyn Dubrowskij – piano

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
indios_bravos_2
Indios Bravos w Dekompresji
clockmachine
Clock Machine i Rubber Reptiles w DOMu
dziady
Valkenrag, Aether, In Extremis, GjeldRune i Eternal Fever w Magnetofonie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*