Handball Plener IV – Turniej Plażowej Piłki Ręcznej

Najbliższy weekend (11-12 sierpnia) będzie należał do szczypiornistów. Po raz pierwszy na plaży w Manufakturze odbędzie się Handball Plener – Turniej Ręcznej Piłki Plażowej. Podczas rozgrywek będzie można zobaczyć m.in. najbardziej efektowne zagrania i trening pokazowy.

W turnieju wystąpi 12 drużyn, w tym dwa zespoły kobiet. W sobotę odbędą się mecze grupowe, na niedzielę zaplanowano półfinały i finały. W rozgrywkach wezmą udział zawodnicy, między innymi z łódzkiej Anilany czy HKS Wieluń, którzy od lat grają w piłkę ręczną, ale nigdy wcześniej nie grali na plaży.

– Ideą spotkania jest wyciągnięcie zarówno zawodników, jak i kibiców z hali na świeże powietrze, a plaża Manufaktury jest do tego idealnym miejscem – mówi Michał Sobolewski, organizator turnieju. – Możemy obiecać, że ani jedni, ani drudzy nie będą rozczarowani. Stawiamy na to, by można było zobaczyć najbardziej widowiskowe zagrania piłki ręcznej: rzuty 180 stopni, piruety, wrzutki i wszystko to, co można zrobić z piłką w trzech krokach, tuż przed wrzuceniem jej do bramki. Również na niedzielę zaplanowano trening pokazowy, podczas którego będzie można poznać zasady piłki ręcznej plażowej, a nawet spróbować swoich sił w rzucaniu do bramki. – Chcemy pokazać, że piłkę ręczną, tak jak każdy inny sport można uprawiać wszędzie, nie tylko na hali – dodaje Sobolewski. – Potrzebna jest do tego tylko grupa ludzi, dobre chęci i oczywiście piłka.

Zasady piłki ręcznej plażowej różnią się od halowych: na boisku jest czterech graczy, zmiany można dokonać w każdej chwili, a połowa meczu trwa 7 minut. Za zwykły rzut do bramki drużyna zdobywa 1 punkt, podwójnie punktowane są: rzut 180 stopni z naskoku na dwie nogi, wrzutka i rzut przez „libero” wychodzącego za bramkarza. Zarówno sobotnie jak i niedzielne mecze rozpoczną się o godzinie 11.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *