Halo! nowy singiel od L.Stadt (wideo)

fot._Albert_Pabijanek„Halo” to drugi po „Oczach Kamienic” singiel z nowej płyty zespołu L.Stadt zatytułowanej „L.Story”. Muzycznie „Halo” to miks dalekich skojarzeń – od tanecznej elektroniki po psychodeliczne harfy i orkiestrowe brzmienia. Jednak tekstowo wyraźnie odzwierciedla treść i koncept całej płyty.

– To tekst o przemijaniu. O miejscach i ludziach, których już nie ma. – mówi Łukasz Lach, lider L.Stadt. – W tekstach Konrada Dworakowskiego jest pewien nakaz, który karze nam przyjrzeć się teraźniejszości i w kontekście tego co minęło zadawać pytania o rzeczy trwałe, nieprzemijające.

Podobnie jak do „Oczu Kamienic” do utworu „Halo” powstało nieoczywiste video.

– Chcieliśmy stworzyć prosty obraz, ruchomą fotografię, w której pozostawimy oglądającemu przestrzeń na własną interpretację piosenki.- mówi autor koncepcji video Maciej Szafnicki. – Posłużyliśmy się językiem mogącym kojarzyć się z video artem, postawiliśmy na mastershot z rzadko już dziś wykorzystywaną projekcją tylną.

Płyta „L.Story” ukazała się 12 maja 2017 roku nakładem Mystic Production. To pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta zespołu. Muzycznie L.Stadt po raz kolejny sięga po nowe dla siebie środki wyrazu – na płycie zespołowi towarzyszy Wielki Chór Młodej Chorei a eklektyzm materiału spaja tematyka tekstów Konrada Dworakowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *