hailo5W czwartek, 15 listopada po godz. 20 w Owocach i Warzywach wystąpi Hailo. Wstęp wolny.

Hailo czyli Kuba Figiel, to niezwykle utalentowany 23-latek pochodzący z Kalisza. W Łodzi studiuje historię sztuki i w wynajętym mieszkaniu tworzy muzykę, którą już dawno powinna poznać cała Polska.

Stara się unikać szufladkowania własnej twórczości ale jeśli już miałby się określić to inspirują go gatunki takie jak muzyka improwizowana, ambient, muzyka elektroniczna czy rock progresywny. Gdyby szukać dla niego porównań można przytoczyć twórczość Atlas Sound szczególnie z albumu Let The Blind Lead Those Who Can See But Cannot Feel.

Obaj tworzą solo łącząc zamiłowanie do onirycznych, elektronicznych, lekko przybrudzonych dźwięków, których największą siłą jest wrażliwość i wyczucie w ich łączeniu oraz szczerość emocji. Rozmyte i rozmarzone gitarowo–elektroniczne pejzaże w utworach Hailo bliskie są muzyce Boards Of Canada, a naleciałości post-rockowe przywołują na myśl Yo la Tengo, Mogwai, Menomena czy psychodeliczne Microphones.

O swojej twórczości mówi – Zależy mi na autentycznym, szczerym, organicznym brzmieniu. W danym momencie nie interesuje mnie perfekcja, staram się stworzyć pewną przestrzeń, budowaną za pomocą dźwięków na fundamentach mojej wyobraźni i wrażeń, wszelkich bodźców, które odbieram.

Zobacz także:

Touchy Mob w DOMu (foto)

Myrra Rós & Danimal w Przechowalni (foto)

Peter J. Birch w ŚFK (foto)

Snorri Helgason w Owocach i Warzywach (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
horrorist
The Horrorist w DOMu
IMG_6348
Klara w ZET Cafe
Lara_Snow_By_Dabid_Bronfen
Lara Snow w Domu Literatury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*