hack11Hack Days rozpoczęte. Najważniejszym wyrażeniem pierwszego dnia była prezentacja możliwości ekranu sferycznego i technologii wyświetlania obrazu stereoskopowego. Uczestnicy mięli możliwość by przetestować ten sprzęt i doświadczyć grania w jedną z popularnych gier typu „first-person shooter” w 3D.

Przed pokazami w Willi Grohmana odbywały się prezentacje i prelekcje. Wzięli w nich udział między innymi Łukasz Mróz, Marek Domański oraz Marek Skrobecki. Michał Brzeziński opowiedział o koncepcji przyświecającej działalności zamkniętej niedawno “Galeria NT. Zapewnił również, że w nowo powstającym centrum Łodzi związanym w przebudową EC-1 znajdzie się miejsce na nowy projekt – „BIOS Media Lab”. Byłoby to jedno z pierwszych miejsc w Polsce, gdzie odbywałyby się przedsięwzięcia powstałe w wyniku mariażu technologii ze sztuka.

Paweł Olszewski zaś przedstawił swoje „dziecko” – Bajkonur. Będzie nowie niezależne miejsce na kulturalnej mapie Łodzi. W halach Wi-my, przy ul Piłsudskiego 135 powstaje właśnie profesjonalne sale do prób, wyposażone w kompletny sprzęt nagłaśniający i nagrywające. Mała scena kameralna na której odbywać się będą koncerty, poczekalnia, czyli miejsce spełniające funkcje kawiarni oraz sklep i wypożyczalnia muzyczna.

Do 21 sierpnia kolejne atrakcje w ramach Hack Days w Willi Grohmana przy Tylnej. W piątek od 16 prezentacja dotykowego stołu interaktywnego, prelekcje, Dodecaudion oraz Laser Tagging.

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń znajdziecie tutaj.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
10042013_102
Tuwimowy kogiel-mogiel (foto)
disney_on_ice_w_atlas_arenie_20141119_1182227501
Disney On Ice w Atlas Arenie (foto)
Nowy_Obraz_bitowy1
Photo Walk 2010 – już dziś!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*