Gwiazdy na 595 Urodzinach Łodzi

595. Urodziny Łodzi będą prawdziwym świętem muzyki. 28 i 29 lipca 2018 r. na scenie na Placu Wolności zagrają: Ania Dąbrowska, The Dumplings, Otsochodzi, Quebonafide, Ørganek, LemON i SONAR. Oprócz znamienitych artystów z Polski, organizatorzy zaprosili także wyjątkową wokalistkę zagraniczną.

W tym roku przygotowaliśmy wyjątkowo atrakcyjną, ale również i ambitną ofertę. Czekają nas koncerty najpopularniejszych artystów nie tylko z Polski. Środek lata na pewno będzie gorący dla fanów dobrej muzyki. Niejeden festiwal w Polsce może nam zazdrościć – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Urodziny Łodzi to także powód do świętowania dla mieszkańców województwa, którzy będą mogli przyjechać do stolicy regionu i na własne oczy przekonać się, jak zmienia się miasto dzięki funduszom unijnym – dodaje Witold Stępień, marszałek Województwa Łódzkiego. W tym roku głównym partnerem Urodzin Łodzi jest Województwo Łódzkie.

Polscy artyści prezentują różnorodne gatunki muzyczne. Bilety na ich koncerty wyprzedają się na kilka tygodni przed rozpoczęciem tras koncertowych. Tegoroczna muzyczna propozycja jest prezentem dla wszystkich. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Przed nami dwa dni, kilkunastu artystów, kilkanaście godzin muzyki czyli osiem energetyzujących koncertów. – Staramy się, aby miejska impreza nabrała charakteru i jakości letniego festiwalu i aby line-up, który proponujemy łodzianom, był jak najlepszy. Dziś ogłaszamy wspaniałych polskich artystów. W poniedziałek ogłosimy headlinera urodzin – wspaniałą osobowość sceniczną, która ma fanów na całym świecie. Jestem pewna, że tegoroczna edycja przyciągnie na Plac Wolności nie tylko mieszkańców Łodzi, ale i liczną publiczność z całej Polski. A może i nie tylko! – mówi Mariusz Łysio, z-ca dyrektora Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Tegoroczny line-up Urodziny Łodzi znajdzie się w specjalnym wydawnictwie przygotowanym przez Go Ahead – jedną z największych polskich agencji koncertowych, które będzie promowało łódzką imprezę na największych letnich festiwalach w kraju: Open’er Festival, Męskie Granie, Jarocin Festiwal.

Gwiazdy 595. Urodzin Łodzi

28 lipca, plac Wolności, godz. 20:00
Mieszankę wielkomiejskiego soulu na początek zaprezentuje SONAR. Półtora roku po debiutanckich ,,Pętlach” zespół wrócił na scenę z 11 premierowymi utworami. LemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak się stało z dobrze znanymi utworami jak ,,Napraw”, ,,Scarlett” czy ,,Jutro”.

W sobotnią noc na scenie pojawi się również Tomasz Organek z zespołem. Ørganek to już marka znana w Polsce i zagranicą. Zespół ma na koncie ponad dwieście koncertów, platynową płytę, jest laureatem FRYDERYKÓW w 2017 roku.

Niekwestionowaną gwiazdą soboty będzie jeden z najbardziej rozchwytywanych raperów – Quebonafide. W czerwcu 2017 roku premierę miało drugie dzieło rapera ,,Egzotyka”. Płyta odniosła jeszcze większy sukces niż poprzednia „Ezoteryka”, ostatecznie rozchodząc się w liczbie ponad 60 tys. sztuk, pokryła się podwójną platyną i była najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce w ubiegłym roku.

29 lipca, plac Wolności, godz. 20:00

Otsochodzi to jedna z największych nadziei polskiego hip-hopu. Młody raper posiada w dorobku podziemny debiut zatytułowany „7” wydany w kwietniu 2015 roku. Również w tym roku został wybrany Młodym Wilkiem portalu Popkiller. Docenienie przez rodzimą scenę przełożyło się na zainteresowanie Asfalt Records, gdzie Otso wydał swój pierwszy długogrający album pt. „Slam”. Obecnie promuje kolejne wydawnictwo pt. „Nowy Kolor” między innymi za pomocą tytułowego singla, który ma obecnie ponad 35 milionów odtworzeń na Youtube! Na nowej płycie znalazła się czołówka sceny – Pezet, O.S.T.R., Taco Hemingway, Włodi, Pelson czy Holak. The Dumplings to nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem. Taneczny smutek i chwytliwe melodie. Elektropopowy duet mocno stawia na elektronikę
w duchu nowych brzmień.

Finał Urodzin Łodzi to prawdziwa elektryzująca kobieca bomba. Na scenie pojawią się dwie niezwykłe wokalistki z Polski – Ania Dąbrowska – i z zagranicy.

Ania Dąbrowska, łącznie sprzedała ponad 300 tys. płyt. Jest laureatką 9 Fryderyków, a także wielu innych nagród branżowych. Popularność i uznanie publiczności doskonale oddają cztery statuetki otrzymane podczas koncertów TOP w ramach festiwalu Top Trendy. Ania Dąbrowska zagrała wiele dużych tras koncertowych obejmujących swym zasięgiem największe miasta w Polsce. W podsumowaniu 10-ciolecia, przygotowanym przez Związek Producentów Audio Video dotyczącym najchętniej kupowanych płyt minionej dekady, Ania uplasowała się na 3. miejscu.

Przed nami wydarzenie muzyczne lata 2018 w Łodzi. Charyzmatyczni wokaliści, elektryzujące osobowości na scenie z doskonałym kontaktem z publicznością to gwarancja niezapomnianego wydarzenia. W ubiegłorocznych koncertach na Placu Wolności wzięło udział ponad 40 tyś. fanów muzyki.

Ponadto, z okazji 595. rocznicy nadania Łodzi praw miejskich, miasto we współpracy z licznymi instytucjami i organizacjami przygotowało także ok. 400 atrakcji dla mieszkańców, w tym m.in. wycieczki, festiwale, spacery, pikniki, wystawy, aktywności na świeżym powietrzu i szereg propozycji na ulicy Piotrkowskiej i w Manufakturze. Pełną ofertę przygotowaną z okazji 595. Urodzin Łodzi można znaleźć na stronie www.lodz.pl/urodziny

/mat.pras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *