grual12W sobotę, 6 kwietnia o godz. 21 (otwarcie drzwi o godz. 20) w Dekompresji rozpocznie się impreza z udziałem donGURALesko, WSRH, Sitka, Buszu i Temate. Bilety kosztują: 35 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu.

donGURALesko, właściwie Piotr Górny, znany również jako Gural, DGE, DJ Dziadzior, Giovanni Dziadzia, Osieroconych Płyt Selektor. Działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1995 roku i jest członkiem takich grup muzycznych jak Killaz Group, Super Grupa, K.A.S.T.A., PDG Kartel oraz GTW. donGURALesko współpracował z takimi wykonawcami jak Tede, Sido, DJ Kostek, Matheo, Paluch, Miodu, Waldemar Kasta, VNM, Wdowa, Brahu, Pih, Rafi, Shellerini, Fokus, Grubson, Pezet czy Kasia Klich. W tekstach donGURALesko nawiązywał m.in. do tematyki Bliskiego Wschodu, co wiąże się z zainteresowaniem rapera kulturą, religią i stosunkami międzynarodowymi. Ponadto w tekstach nawiązuje do lokalnego patriotyzmu i demonstruje przywiązanie do rodzinnego miasta Poznania. W 2011 roku został sklasyfikowany na 7. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. W roku 2012 ukazał się najnowszy album studyjny „Projekt: Jeden Z Życia Moment”, promowany przez szereg singli i teledysków.

WSRH w skrócie, pełna nazwa Wyższa Szkoła Robienia Hałasu to poznański skład, który tworzy dwóch poznańskich raperów – Shellerini i Słoń. Ten pierwszy jest już znany dość dobrze publiczności, przynajmniej tej poznańskiej, blisko współpracował z wieloma poznańskimi i nie tylko grupami i raperami m.in. PDG (członek), Killaz Group, Beat Squad, Paluch, Gural, Onar. Brał także udział w projekcie PWS. Rozpoznawalny, cwaniacki styl i charakterystyczny głos, to cechy, które przysporzyły mu wielu fanów. Słoń natomiast, to stosunkowo nowa postać w polskim rapie. Ale i tak mimo krótkiego stażu, jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów. Najlepszy polski horrorcore, możemy usłyszeć tylko w jego tekstach. Świetnymi panczlajnami potrafi pobudzić słuchacza i nadać każdemu kawałkowi mocny klimat. W plebiscycie portalu poznanskirap.com Podsumowanie Roku 2010, WSRH była nominowana do tytułu Artysta Roku 2010 (3 miejsce) oraz Album Roku za Unhuman Mixtape (6 miejsce). W marcu 2012 ukazała się dobrze przyjęta przez słuchaczy studyjna płyta zespołu „Szkoła Wyrzutków”.

Zobacz także:

Szpadyzor Night w Dekompresji (foto)

donGURALesko i WSRH w Dekompresji (foto)

donGURALesko, WSRH, Rafi w Dekompresji (foto)

Hip Hop Arena w Łodzi (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
labonchoda
La Bolonchona w Stereo Krogs
hannabanaszak
Hanna Banaszak w Filharmonii Łódzkiej
Symphonica_manufaktura_press4
Urodziny Manufaktury 2015 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*