zakkoncert

W poniedziałek, 8 września w Studiu Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej rozpocznie się impreza, podczas której wystąpią Günter Schlienz, Hering und seine sieben Sachen i/ Micromelancolié. Wstęp jest bezpłatny. Koncert będzie retransmitowany na antenie Żaka w czwartek 18 września o godzinie 22 w audycji Alternator.

Günter Schlienz (modular synth, kosmische musik // Stuttgart, Niemcy) – Niemiecki kompozytor Günter Schlienz już od ponad dziesięciu lat tworzy medytacyjne dzieła na syntezatory modularne. Na jego indywidualny styl składa się ustawiczny eksperyment – nie tylko na polu kompozycji, ale i budowy własnych instrumentów. W muzyce Schlienza stale obecny jest „kosmiczny pierwiastek”, przywodzący na myśl choćby twórczość Cluster i Briana Eno, dzięki któremu słuchacz zatapia się w bardzo intymnej, refleksyjnej przestrzeni dźwięku. Schlienz publikuje swoje nagrania w takich wytwórniach jak Preservation, Sacred Phrases, SicSicTapes, a jednocześnie prowadzi własny label – Cosmic Winnetou. W ostatnim czasie odbył trasę po zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Hering und seine sieben Sachen (tape manipulation, lo-fi, drone, soundscapes // Frankfurt, Niemcy) – Hering und seine sieben Sachen to przedsięwzięcie Daniela Voigta, w ramach którego stara się on łączyć elementy muzyki konkretnej (manipulacja taśmami) z krautrockową estetyką, co owocuje nagraniami brzmiącymi niczym synteza dokonań Delii Derbyshire i Klausa Schulze. Voigt wydawał swoją muzykę nakładem wielu liczących się labeli kasetowych, takich jak Digitalis, Hobo Cult, Skell LLC & Cosmic Winnetou. Sam prowadzi SicSic Tapes – wytwórnię skupiającą twórców przekraczających zewnętrzne ograniczenia i dzielących wizję muzyki i kultury DIY.

Micromelancolié  (ambient, drone, glitch, experimental // Gliwice, Polska) – to projekt Roberta Skrzyńskiego, działającego aktywnie  na polu muzyki od 2002 roku. Używając mikrosampli, znalezionych dźwięków, techniki field recordingu i miksera tworzy repetytywne struktury dźwiękowe, zanurzone w estetyce defektów. Muzyka Micromelancolié została wydana w wielu labelach na całym świecie (A Beard of Snails, Already Dead Tapes, Ghetto Naturalist Series, Jozik Records, Quasi Pop. Rocket Machine Tapes, Sangoplasmo).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
bartas
Bartas Szymoniak w Radiu Łódź
Koncert Izabeli Trojanowskiej w BOK Lutnia
overtheunder
Over the Under w Andrzeju, nie denerwuj się

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*