guczaTam gdzie umiera oddech rodzi się muzyka. W środę, w ramach Polówki organizowanej przez kino Cytryna przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi i Plastrem Łódzkim w Parku Poniatowskiego mieliśmy okazję obejrzeć film z bloku tematycznego pn. Eurotrip.

 
„Gucza! Pojedynek na trąbki” to obraz wyprodukowany przez Austrię, Niemcy, Bułgarię, Serbię i Czarnogórę. Banalna historia zakazanej miłości między cyganem i piękną blondynką pokazana w formie musicalu.

Młody chłopak imieniem Romeo zakochuje się z wzajemnością w Juliannie. Na drodze ich uczuciu staje ojciec dziewczyny, Sathmo, który nie wyobraża sobie w rodzinie kogoś o odmiennym kolorze skóry. Sathmo wyzywa chłopaka na pojedynek na trąbki. Jeśli Romeo zwycięży ojciec Julianny zaakceptuje ich związek. Nie trudno domyślić się, że cała opowieść zakończy się happy endem.

Romeo chce wystartować w konkursie o Złotą Trąbkę, bo pragnie zbudować godny pomnik swojemu ojcu – trębaczowi. Udział w festiwalu gry na trąbce, to nie tylko walka o uznanie ojca Julienny. W całym filmie najważniejsza jest miłość. Miłość do muzyki.

Film momentami jest poetycki. Doszukać można się również elementów humorystycznych. Nudna i przewidywalna fabuła jest tylko tłem dla bałkańskich dźwięków. Sama „Gucza” to znany na całym świecie festiwal gry na trąbce. Muzyka pozwala uzewnętrzniać emocje bohaterów filmu, często zastępuje dialogi.

Fabuła nie jest skomplikowana, a dialogi pozostawiają wiele do życzenia. Na plus – energetyczna muzyka napawa nas optymizmem i film oglądamy z uśmiechem. Duży entuzjazm wśród widzów Polówki wywołały niektóre słowa, które były identyczne z polskimi. Jednak mimo małego pokrewieństwa lingwistycznego film oglądało się słabo.

 
Gucza, pojedynek na trąbki Gucza, pojedynek na trąbkiGucza, pojedynek na trąbki Gucza, pojedynek na trąbki
Gucza, pojedynek na trąbki Gucza, pojedynek na trąbki Gucza, pojedynek na trąbki
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kara_011
Se-Ma-For i Muzeum Bajki w Łodzi (foto+wideo)
#wspieramykinapolskie
Intruz_rez.Magnus_von_Horn_od_dystrybutora
Cinergia 2015 – laureaci

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*