twozywoOd piątku, 18 lutego w Galerii Atlas Sztuki można podziwiać dwa projekty Grupy Twożywo – Nihil Negativum oraz wybór-obraz-wyraz.

  
W wybór-obraz-wyraz Grupa Twożywo na swój warsztat wzięła czternaście publikacji autorstwa rumuńskiego filozofa, teoretyka nihilizmu i eseisty Emila Ciorana. Wykorzystując fragmenty publikacji Ciorana Mariusz Libel i Krzystof Sidorek stworzyli nowe dzieło – własną kolekcję grafik, która opublikowana została w postaci książki-albumu.

W przestrzeni łódzkiej galerii artyści wrócili do nie zrealizowanego wcześniej z powodu lęku organizatorów ich wystawy w Europie Zachodniej projektu „Nihil Negativum”.

– Ponieważ tematycznie i klimatycznie Nihil Negativum pasuje do Ciorana używamy go jako dopełnienia. Mieliśmy przemyślany projekt w formie 26 murali, potrzebna była długa ściana, miał być realizowany w Łodzi, ale nie udało się znaleźć odpowiedniej przestrzeni. Prawie każdy obrazek zawiera literę hasła głównego, układają się w hasło. Wpadliśmy na pomysł, żeby wydać je w książce, w której Nihil Negativum znajdzie się w formie wkładki. To dodatek zupełnie autorski, taki appendix do całości. Inny formalnie, ale podobny – również w kolorze czarnym i chyba będzie pasował do Ciorana – mówili sami autorzy w rozmowie z Leszkiem Jażdżewskim z miesięcznika Art&Business

Wystawę można podziwiać do 21 kwietnia 2011, od wtorku do piątku w godz. 16-20 i w sobotę-niedzielę w godz. 11-17.

 
Grupa Twożywo Grupa Twożywo Grupa Twożywo
Grupa Twożywo Grupa Twożywo Grupa Twożywo

 

Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3066
Jerzy Zachara – Partytury (foto)
art_004
Plastycznie i graficznie w Pasażu Schillera (foto+wideo)
IMG_6444
ASP. Rocznik 2011 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*