Grohman Orchestra – Klasyka Polskiej Rozrywki

11666229_1072261602793793_5368767241199870343_nZałożona przez Tomasza Gołębiewskiego, koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej, Grohman Orchestra szykuje nowy projekt artystyczny – Grohman Orchestra – Klasyka Polskiej Rozrywki.

20 największych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej w opracowaniu na mały skład. Aranżacje: Krzysztof Herdzin. Jakie hity znajdą się na płycie? Decydują melomani! Głosowanie trwa do końca 11 marca. Ankieta pod linkiem: http://goo.gl/forms/xosGs3Fs8S

Grohman Orchestra – to mała 13 osobowa orkiestra czerpiąca z tradycji rodziny Straussów i zespołów cesarskiego Wiednia. Wzorem mistrzów walca orkiestrę prowadzi stojący skrzypek-dyrygent. Niezmiennie koncerty z muzyką wielkich wiedeńskich mistrzów walca cieszą się ogromną popularnością. Grohman Orchestra powstał by cieszyć słuchaczy pięknymi i znanymi walcami, polkami, ariami i marszami. Zespół prowadzi koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej Tomasz Gołębiewski i składa się z muzyków – liderów poszczególnych grup instrumentów Orkiestry, co pozwala na realizację koncertów na bardzo dobrym poziomie artystycznym.

Grohman Orchestra przyjął nazwę od nazwiska znanego łódzkiego Fabrykanta, który był ogromnym znawcą i koneserem sztuki oraz przyjacielem i oddanym Mecenasem wielu artystów.

Fot. Tymoteusz Lekler

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *