20170419_Gregory_Porter-8681W środę, 19 kwietnia, w Klubie Wytwórnia wystąpił dwukrotny zdobywcy Grammy, Gregory Porter. Jako support przed amerykańskim jazzmanem zagrał krakowski zespół Fours collective.

Porter urodził się w Kalifornii i wychowywał w Bakersfield – mieście, które było epicentrum country, ale do którego zjeżdżali mieszkańcy Teksasu, Luizjany, Missisipi i Arkansas, przywożąc ze sobą swoją muzykę: jazz, soul, blues, gospel. Pierwsze kroki Porter stawiał w kościele, do którego należała jego matka. Po przeprowadzce do Nowego Jorku śpiewał w lokalnych klubach na Brooklynie.

joomplu:122612

W 2010 roku niezależna wytwórnia Motéma, mająca swoją siedzibę w Harlemie i specjalizująca sie w jazzie i muzyce świata, wydała jego pierwszy album „Water”. Dwa lata później ukazuje się krążek „Be Good”, ale to „Liquid Spirit” wydany w 2013 dla Blue Note Records zrobił z niego gwiazdę światowego formatu i przyniósł pierwszą nagrodę Grammy za Najlepszy Jazzowy Album Wokalny. „Take Me to the Alley” jest najnowszym albumem tego intrygującego wokalisty.

/fot. Gosia Wojna

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
daria-19
Daria Zawiałow w Wytwórni (foto)
DSCF4316
Acustic w Manufakturze (foto)
DSC_8390
L’tronica Festival 2017 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*