GregoryPorter_posterB112 lutego w Los Angeles zostaną rozdane statuetki Grammy – najważniejsze nagrody przemysłu muzycznego. Wśród nominowanych, kolejny już raz, znalazł się Gregory Porter. Jego album „Take Me To the Alley” ma szansę zostać najlepszym jazzowym albumem wokalnym. Będzie to 5 nominacja Portera w tej kategorii. Artysta przyjedzie do Polski 19 kwietnia na koncert w łódzkiej Wytwórni, a towarzyszyć mu  będzie pięcioosobowy skład:

Tivon Pennicott – tenor sax
Chip Crawford – piano
Jahmal Nichols – bass
Emanuel Harrold – drums
Ondrej Pivec – hammond

Gregory Porter
FOURS collective
19.04.2017, Łódź, Klub Wytwórnia
godz. 20.00
otwarcie bram: 19.00

Ceny biletów w przedsprzedaży / w  dniu koncertu:
Stojące: 180 zł / 200 zł
Siedzące: 220 zł / 240 zł
 
Bilety dostępne na: www.shop.metalmind.com.pl; www.ebilet.pl; www.ticketpro.pl; www.eventim.pl; www.biletin.pl oraz w kasie Klubu.
 
Porter urodził się w Kalifornii i wychowywał w Bakersfield – mieście, które było epicentrum country, ale do którego zjeżdżali mieszkańcy Teksasu, Luizjany, Missisipi i Arkansas, przywożąc ze sobą swoją muzykę: jazz, soul, blues, gospel. Pierwsze kroki Porter stawiał w kościele, do którego należała jego matka. Podobno rozkochał się w muzyce kiedy usłyszał głos Nata Kinga Cole’a.
Po przeprowadzce do Nowego Jorku śpiewał w lokalnych klubach na Brooklynie. W 2010 roku niezależna wytwórnia Motéma, mająca swoją siedzibę w Harlemie i specjalizująca sie w jazzie i muzyce świata, wydała jego pierwszy album „Water”. Dwa lata później ukazuje się krążek „Be Good”, ale to „Liquid Spirit” wydany w 2013 dla Blue Note Records zrobił z niego gwiazdę światowego formatu i przyniósł pierwszą nagrodę Grammy za Najlepszy Jazzowy Album Wokalny. Milion kopii płyty sprzedało się na całym świecie, co jak na dzisiejsze czasy jest godnym uwagi wyczynem, biorąc pod uwagę, że mówimy o jazzie a nie popie.
„Take Me to the Alley” jest najnowszym albumem tego intrygującego wokalisty. Pochodzący z płyty utwór „Holding On” krąży w sieci w wersji elektronicznej, będąc efektem współpracy z grupą Disclosure, która zaprosiła Portera jako gościa specjalnego na swój występ na Ibizie. Jednako dopiero w swojej oryginalnej wersji piosenka urzeka przestrzennymi aranżacjami i głosem wokalisty.
W kwietniu Gregory Porter w nieodłącznym, charakterystycznym nakryciu głowy i marynarce pojawi się w łódzkim Klubie Wytwórnia by czarować publiczność swoim głosem, a słuchanie tego wielkiego talentu na żywo jest wielkim przeżyciem!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
patroni
IV Przegląd Zespołów Alternatywnej Sceny Młodych
Plakat_Konc_Maly
Trzeci Oddech Kaczuchy w Teatrze Małym
lao_che
Koncerty w Łodzi – listopad 2012

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*