Green Dream Festival 2017

muzeum_baner10 września w godz. 12-19 na tyłach  Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej, ul. Piotrkowska 282 (wejście od ul. Milionowej odbędzie się pierwsza edycja Green Dream Festival. Wstęp wolny.

Festiwal ekologiczny, wegański festiwal z mocnym akcentem muzycznym, który powstał z miłości i troski o naszą planetę oraz wszelkie istoty na niej żyjące. Tworzą go ludzie – pasjonaci z różnych dziedzin, kucharze, sportowcy, artyści, a łączy ich jedno – szacunek do Matki Natury.

W programie znajdą się: warsztaty jogi i bębniarskie animacje, stanowiska z wegańskimi daniami, ciekawi goście (m. in. Zosia Zborowska – aktorka, wolontariuszka, podróżniczka). O 18:00 koncert GDP Squad (Grupy Dobrych Przyjaciół).

Plan wydarzenia

Rozmowy, wykłady, warsztaty:

12:15 – Wprowadzenie do warsztatów jogi. O tym czym jest joga oraz jaki wpływ ma na nasze życie porozmawiamy z Anną Jadko, dyplomowanym nauczycielem według metody B.K.S.Iyengara.

12:35 – 13:35 – Otwarte warsztaty jogi dla dzieci i dorosłych, prowadzone przez Annę Jadko (zachęcamy do zabrania ze sobą mat do jogi lub zwykłych ręczników).

14:00 – 14:45 – Rozmowa z Anną M. Piaseczną z Free Mind of Child, o empatii i relacji ze zwierzętami oraz wpływie tych czynników na rozwój dzieci.

15:15 – Gość specjalny – Zofia Zborowska – podróżująca aktorka, miłośniczka zwierząt i przyrody, wegetarianka. Z Zosią porozmawiamy m. in. o wolontariacie w schronisku w Korabiewicach, o podróżach i o szacunku do Matki Natury.

16:00 – Podróż do malowniczej Lanckorony – polskiego miasta aniołów, jednego z wegańskich punktów na turystycznej mapie Polski. A o tym co warto tam zobaczyć oraz o smakach Lanckorony opowie nam właściciel Agroturystyki „Leśny Ogród”, Franciscus Van de Logt.

16:45 – 17:45 – Warsztaty fotografii przyrodniczej. O fotografowaniu przyrody, szacunku do niej oraz etyce fotografa opowiedzą nam przedstawiciele Związku Polskich Fotografów Przyrody z Okręgu Łódzkiego: Michał Ludwiczak i Michał Stanecki. Podczas warsztatów zostaną ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego „Przyroda w obiektywie”.

17:45 – Głośno i energetycznie, w rytmach bębnów afrykańskich (100 % vegan) zagramy wspólnie z Ryszardem Bazarnikiem – absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie perkusji. Ryszard Bazarnik, jako animator, artysta i wykladowca prowadzi bębniarskie warsztaty artystyczne i integracyjne w kraju, w Europie i w Azji.

18:00 – Koncert zespołu GDP Squad, czyli Grupy Dobrych Przyjaciół, półfinalistów programu Must Be The Music Polska. Moc pozytywnej energii w rytmach reggae, funky, ska i rock’a.

Lista wystawców:

– Kuchnia
Korzenie
Zjadliwości. Kuchnia roślinna.
Foodtruck Jeżowóz
Le mini lemoniada
panrowerski.pl serwujący tego dnia wyłącznie roślinne mleko do kawy

– Turystyka
Agroturystyka „Leśny Ogród” / „Forest Garden” vegetarian B&B

– Artykuły i gadżety wegańskie
Wegestudio.pl
Arbonne – Wegańskie kosmetyki
Try.It.On

– Animacje dla dorosłych i dla dzieci
Virtualion
Free Mind of Child
Bergamutka

– Nagrody w konkursie „PRZYRODA W OBIEKTYWIE”
Sylveco – naturalne kosmetyki
Vianek
Biolaven

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *