Ponad 9000 złotych w gotówce do wydania na produkcję w jednym z krajów Grupy Wyszehradzkiej, voucher w wysokości 60 000 złotych na wykorzystanie studia i zaplecza do produkcji filmu w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu czy akredytacja branżowa na targi Mifa 2022 w Annecy. Między innymi takie nagrody czekają na 15 finalistów ANIMARKT Pitching 2021, którzy otrzymają szansę na zaprezentowanie swojego projektu podczas jedynego na świecie wydarzenia skierowanego do branży animacji poklatkowej. Można już wysyłać zgłoszenia.

Pitching to sekcja konkursowa ANIMARKT Stop Motion Forum, przeznaczona dla krótkometrażowych animacji poklatkowych z całego świata, znajdujących się na etapie developmentu. To możliwość zaprezentowania projektu przed grupą ekspertów z branży animacyjnej, pozyskania partnerów oraz zdobycia nagród, które wesprą twórcę w procesie produkcji filmu i otworzą przed nim ścieżkę kariery.

Mamy wiele dowodów na to, że wygrana podczas ANIMARKT Pitching przekłada się bezpośrednio na dalsze losy twórcy i jego projektu – podkreśla Agnieszka Kowalewska-Skowron z MOMAKIN, organizatorka ANIMARKT Stop Motion Forum. – Aktualnie trwa chociażby post-produkcja filmu animowanego „Astra” w reżyserii Michała Łubińskiego, który był naszym finalistą w 2018 roku – dodaje.

Zgłoszenia do ANIMARKT Pitching mogą dotyczyć rozwijanych projektów, posiadających przynajmniej pierwszą wersję scenariusza, które trwają nie dłużej niż 30 minut. Warunkiem koniecznym jest to, aby 80% animacji była zaplanowana do realizacji w stop motion. Ponieważ jednym z celów wydarzenia jest wspieranie twórców z krajów o niskich możliwościach produkcyjnych jako priorytetowe traktowane są zgłoszenia z Chorwacji, Czech, Estonii, Grecji, Polski, Portugalii, Romanii, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Cypru, Węgier, Islandii, Łotwy, Lichtensteinu, Litwy, Luxemburga, Malty, Czarnogóry, Macedonii Północnej, Republiki Serbii, Słowacji i Słowenii.

Jak co roku, finaliści zakwalifikowani do pitchingu przed grudniowymi wystąpieniami będą mogli się dobrze przygotować – odbędą sesje treningowe dotyczące technik prezentacji i wystąpień publicznych, scenariusza, produkcji czy budowy lalek. – Uczestnicy pitchingu pracują z naszymi ekspertami jeszcze przed wydarzeniem tak, aby każdy z finalistów czuł się pewnie przed decydującym występem – mówi Paulina Zacharek z MOMAKIN, współorganizatorka ANIMARKT Stop Motion Forum i dodaje, że będzie to okazja, aby omówić tak ważne w kreowaniu filmu kwestie, jak budowa lalki animacyjnej.

Wśród ekspertów prowadzących sesje treningowe znalazły się m.in. uznana dziennikarka Nancy Denney-Phelps, członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Twórców Filmu Animowanego (ASIFA), związana z AWN.com, jurorka na wielu festiwalach filmów animowanych czy Marcin Zalewski – doświadczony twórca lalek, który tworzył lalki do takich filmów jak „Piotruś i wilk” oraz „Wyspa psów”. Nie zabraknie ćwiczeń z wystąpień publicznych z kompozytorem i muzykiem Nikiem Phelpsem, o scenariuszu podyskutować będzie można z, doskonale znaną w polskim środowisku, scenariopisarką i konsultantką scenariuszową Anną Bielak.

W tegorocznej puli nagród ANIMARKT Pitching znalazły się m.in. nagroda pieniężna w wysokości 2000 euro (ponad 9000 złotych) w gotówce do wydania na produkcję w jednym z krajów Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Węgry, Polska, Słowacja) czy voucher o wartości 60 000 PLN na wykorzystanie studia i zaplecza do produkcji filmu – wyróżnienie ufundowane przez Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) we Wrocławiu. Zdobyć będzie można też profesjonalne narzędzia do pracy w postaci oprogramowania Dragonframe czy skorzystać z wsparcia merytorycznego w postaci konsultacji eksperckiej z Marcinem Zalewskim w zakresie budowy lalki. Atrakcyjnym wyróżnieniem będzie też akredytacja branżowa na targi Mifa 2022 w Annecy.

Zgłoszenia do ANIMARKT Pitching potrwają do 15 października 2021. Ogłoszenie listy piętnastu wybranych projektów nastąpi 30 października.

ANIMARKT Stop Motion Forum odbędzie się wyjątkowo w grudniu w dniach 7-11 w Łodzi. W programie głównym poza konkursową częścią pitchingów, znajdą się warsztaty, masterclassy i panele dyskusyjne skierowane do studentów i młodych specjalistów (sekcja Masters). Nie zabraknie także spotkań w sekcji Business skupiających się na nawiązywaniu kontaktów w branży czy sesji rekrutacyjnych do światowych studiów animacji.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego oraz współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

___

Więcej o wydarzeniu na www.animarkt.pl.

Link do formularza zgłoszeniowego: bit.ly/ANIMARKTPitching2021

___

ANIMARKT Stop Motion Forum to jedyne branżowe wydarzenie na świecie, które koncentruje się na najważniejszych problemach i wyzwaniach związanych z produkcją animacji poklatkowej. Głównym jego celem jest stworzenie platformy do dzielenia się doświadczeniami i praktykami między twórcami filmów poklatkowych, dystrybutorami, nadawcami, producentami, dostawcami usług animacyjnych oraz przedstawicielami branży z całego świata. Organizatorem wydarzenia jest MOMAKIN, który łączy świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji. Specjalizuje się w projektach w stop motion. Wspiera animacje na każdym etapie ich powstawania: od planowania i finansowania po promocję i dystrybucję.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sklepdlasamobojcow
Premiery kinowe – sierpień 2013
NocReklamozercow_Plakat
Noc Reklamożerców 2014
trondziedzictwoplakat
Premiery kinowe – grudzień 2010

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*