Wstoczn_autor_Rafa_MalkoWystawę najlepszych zdjęć tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo już od niedzieli  będzie można oglądać w Manufakturze.

159 zdjęć autorstwa 50 fotoreporterów z całej Polski będzie gościć w rotundzie Manufaktury od 17 stycznia do 8 lutego 2010 r. Organizatorem konkursu oraz wystawy jest miesięcznik Press.

Grand Press Photo to organizowany od pięciu lat konkurs dla zawodowych fotoreporterów z redakcji prasowych, agencji fotograficznych oraz dla freelancerów. W tegorocznej edycji jury miało do oceny aż 4,5 tys. zdjęć. Prace były oceniane w kategoriach: Wydarzenia, Ludzie, Życie Codzienne, Sport, Przyroda – osobno zdjęcia pojedyncze, osobno fotoreportaże.

P1OWALIK_autor_Magorzata_Kujawka

GPP jest konkursem wyjątkowym, ponieważ przewodniczącym jury i osobą, która ma decydujący głos przy wyborze nagradzanych prac, jest zawsze zwycięzca najbardziej prestiżowego na świecie konkursu dla fotoreporterów World Press Photo. W tym roku był to amerykański fotoreporter z agencji Getty Images Spencer Platt, którego zdjęcie ze zbombardowanego Bejrutu wygrało World Press Photo w 2007 roku (prezentowane również na wystawie).

W tegorocznej edycji główną nagrodę i tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia Rafała Malko z Gazety Wyborczej Trójmiasto. Na wystawie zdjęć finałowych są także te, które zdobyły nagrody w poszczególnych kategoriach, wśród nich zdjęcie łódzkiej fotoreporterki Małgorzaty Kujawki, która zajęła drugie miejsce w kategorii Przyroda.

Fotografie nagrodzone można obejrzeć na stronie Grand Press Photo.

(na podstawie informacji prasowych, zdjęcia wykorzystane w artykule są autorstwa Rafała Malko oraz Małgorzaty Kujawki)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3044
Wystawa Katedry Multimediów w Galerii ASP (foto)
piotr_stst_-_po_drugiej_stronie_lustra_20130111_1659539776
Piotr Stós – Po drugiej stronie lustra (foto)
39. Konkurs im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne (foto)
4 komentarze
 • Marcin B
  14 stycznia 2010 at 22:17

  ups, to taki lans marcina 🙂

 • 14 stycznia 2010 at 21:39

  No na pewno najlepsze wg. miesięcznika Press;) Sama wystawa zapowiada się interesująco, więc pójdę ocenie i dam znać czy się zgadzam.

  PS. Nie wiem czy tak miało być , ale jest regułą, że info o kolejnym komentarzu w danym wątku przychodzi z adresu Marcina Ż. Pozdrawiam Łukasz

 • Marcin B
  14 stycznia 2010 at 21:27

  mnie zastanawia, czy na pewno TE zdjęcia są najlepsze z 2009 roku

 • 14 stycznia 2010 at 21:15

  Wystawa zapowiada się świetnie, na pewno wpadnę do manufaktury aby ją obejrzeć.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*