grakademikjpgJuż w najbliższy piątek (25 lipca) od godz. 18 w ramach kolejnego spotkania z cyklu Grakademik odbędzie się dyskusja poprzedzona prelekcją na temat związków gier wideo ze sztuką.

Dominika Staszenko i Marcin M. Chojnacki – organizatorzy dwudziestego ósmego Grakademika zapraszają wszystkich do wysłuchania wystąpienia, w czasie którego zostaną przybliżone teorie włączające medium gier do świata sztuki. Nie zabraknie również prezentacji konkretnych tytułów zasługujących na miano produkcji artystycznych. Po prelekcji odbędzie się debata podsumowująca rozważania, która posłuży do wskazania cech, jakie interaktywne dzieło powinno spełniać, by w świadomości odbiorców miało szansę zaistnieć jako tekst posiadający walory estetyczne.

W Grakademikach uczestniczą łódzcy twórcy, publicyści, badacze i przede wszystkim miłośnicy gier komputerowych zainteresowani refleksją nad dziełami należącymi do tego medium, wymianą poglądów i spostrzeżeń w gronie prawdziwych pasjonatów. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a głos w moderowanej przez organizatorów dyskusji może zabrać każdy z uczestników.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
artofbreaking
Art of BreaKing 2
58zaka
58. urodziny Studenckiego Radia ŻAK Politechniki Łódzkiej
xix_oglnopolska_gieda_rzeczy_dawnych_i_osobliwoci_20110306_1508579067
XXII Ogólnopolska Giełda Rzeczy Dawnych i Osobliwości

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*