Grakademia_4Wszyscy zainteresowani grami oraz szeroko pojętą elektroniczną rozrywką, w ostatni weekend września będą mogli uczestniczyć w imprezie przygotowanej specjalnie dla nich. Organizatorzy czwartej edycji Grakademii – Dominika Staszenko i Marcin M. Chojnacki – zapewniają, że na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, więc z pewnością każdy gość znajdzie dla siebie interesujący punkt programu.

Już 27 września w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18 rozpocznie się dwudniowa, popularnonaukowa konferencja, poświęcona różnorodnym zagadnieniom związanym z grami komputerowymi. Słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z wystąpieniami koncentrującymi się na poszczególnych tytułach oraz z prelekcjami skupiającymi się na sposobie odbioru gier, określeniu wizerunku gracza w społeczeństwie, na próbie zdefiniowania, kim są twórcy indie, a także na wielu innych znaczących kwestiach.

Wśród prelegentów m.in. Tomasz Kreczmar, Sos Sosowski, Błażej Żywiczyński (CI Games), Łukasz Spierewka (SUPERHOT), przedstawiciele Techlandu, a także publicyści, badacze, krytycy, twórcy niezależni oraz animatorzy kultury gier wideo w Polsce. Po każdym wystąpieniu przewidziano także czas na krótką dyskusję z publicznością. Szczegółowy harmonogram wystąpień ukaże się już wkrótce!

Oprócz konferencji na uczestników Grakademii czekają także atrakcje w postaci strefy pokazowej, gdzie każdy będzie mógł poznać oryginalne i niezwykle interesujące gry zaprojektowane przez niezależnych twórców; strefy grania ze specjalną częścią NINTENDO, turnieju w Fifę 15, a także licznych konkursów z nagrodami. Wstęp na wszystkie części wydarzenia wolny!

Twórcy Grakademii od ponad dwóch lat dbają o to, żeby mieszkańcy Łodzi i okolic mogli wziąć udział w wydarzeniach promujących pozytywny wizerunek zarówno graczy jak i samego medium, wysłuchać prelekcji prezentujących szerokie spojrzenie na branżę gier komputerowych, a także zabrać głos w licznych debatach poświęconych aktualnym, emocjonującym tematom.

Grakademia   
27-28 września 2014
Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, Łódź
Konferencja i strefa grania
Konkursy i turnieje z nagrodami
Wstęp bezpłatny

200 pierwszych osób, które zarejestrują się na konferencję drogą mailową: grakademia @gmail.com, otrzyma upominek od organizatorów.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
980x260_ATP_2014
Akademickie Targi Pracy 2014
DSC_3286
Pałac Herbsta – Sprawdź, co się zmieniło! (foto)
599. urodziny Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*