lodz3Zakończyła się czwarta edycja projektu Graffiti – sztuka miasta. Jego ideą jest zmiana świadomości mieszkańców miast, którym graffiti kojarzy się wyłącznie z wandalizmem. Tymczasem graffiti zajmuje coraz wyższą pozycję wśród tradycyjnych dziedzin sztuki i zyskuje akceptację w oczach odbiorców. Projekt pokazuje, że można tworzyć graffiti świadomie, z pomysłem i dowcipem, a tym samym, że wielkopowierzchniowe murale malowane przy pomocy sprayu, mogą zmienić wizerunek polskich miast.

Po raz kolejny w projekt zaangażowała się młodzież z województwa łódzkiego. Uczestnicy z Tomaszowa Mazowieckiego, Bełchatowa, Pabianic i Łodzi, wspólnie z doświadczonymi twórcami stworzyli murale, ilustrujące twórczość Juliana Tuwima, którego rok właśnie obchodzimy. Jednym z najważniejszych elementów merytorycznych zadania były warsztaty twórcze z udziałem artystów graffiti/street artu, hip-hopu i beatboxu oraz warsztaty dla przedstawicieli kadr kultury, prowadzone przez wykładowców ASP w Łodzi.

Ich celem było wyłonienie uzdolnionej młodzieży, która wspólnie z artystami wykonywała później wielkopowierzchniowy, nierzadko imponujący, barwny mural. Na zakończenie projektu wybrani uczestnicy przyjechali do Łodzi, by wspólnie uczestniczyć w dziele tworzenia ilustracji wiersza „Lokomotywa” Tuwima.

joomplu:58201

Bełchatów

joomplu:58198

Tomaszów Mazowiecki

joomplu:58195

Pabianice

Wszystkie etapy czwartej edycji projektu „Graffiti – sztuka miasta” wzbogacane były imprezami o charakterze rodzinnego festynu z happeningami, zabawami artystycznymi i konkursami oraz spotkaniami z twórcami street artu, hip-hopu i beatboxu.

Prace powstałe podczas tegorocznego „Graffiti – sztuka miasta” można oglądać w Tomaszowie Mazowieckim na murze przy Gimnazjum nr 6 (ul. Jałowcowa 8), Bełchatowie przy Miejskim Domu Kultury (pl. Narutowicza 1a), Pabianicach na murze przy Urzędzie Miasta Pabianic (ul. Zamkowa 14) i Łodzi na terenie Domu Dziecka nr 2 (ul. Aleksandrowska 137).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Totem_2
Totem w pasażu Rubinsteina (foto)
laureaci_w_kategorii_gimnazjow
Matematyka Moja Pasja 2016 (foto)
Wielkie otwarcie Suntago Wodny Świat – Park of Poland (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*