graffiti3Po raz trzeci Łódzki Dom Kultury od kwietnia przeprowadzał na terenie województwa łódzkiego cykl warsztatów street artu wzbogacony elementami wokalno-muzycznymi.

Tym razem w przedsięwzięciu wzięła udział młodzież z Łęczycy, Piotrkowska Trybunalskiego i Sieradza. Wielki finał imprezy odbędzie się 14 lipca w Łodzi – w Domu Dziecka przy ul. Aleksandrowskiej. 

Graffiti – sztuka miasta 3 rozpoczynały się od teoretycznego przygotowania uczestników przez wykładowców łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz – Jacka Czekańskiego i Tomasza Musiała.

Warsztaty dotyczyły nie tylko projektowania plastycznego, m.in. posługiwania się rysunkiem i kolorem, ale także poruszać będą problemy szacunku dla zastanej architektury oraz poszanowania własności publicznej i prywatnej. Kolejnymi elementami spotkań były zajęcia praktyczne poprowadzone przez profesjonalnych twórców street artu, a także warsztaty wokalno-muzyczne z udziałem artystów hip-hopu i beatboxu.

Finał imprezy trwać będzie od 10 do 18. Uczestnicy projektu z wszystkich miast wspólnie z wychowankami Domu Dziecka i profesjonalnymi twórcami street artu namalują finałowy mural. Ponad to organizatorzy planują: warsztaty, pokazy, koncerty, happeningi, konkursy i zabawy edukacyjno-artystyczne dla publiczności. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Patronem medialnym akcji jest Plaster Łódzki.

Zobacz także:

Graffiti – sztuka miasta 2 (foto+wideo)

Graffiti – sztuka miasta 2010 (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
popart
Wielkie otwarcie Pop’n’Art
streetfood
Łódź Street Food Festival vol. 10
fszwlogo
XIX Festiwal Sztuk Wszelakich Osób Niepełnosprawnyc

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*