2015-07-11_11-31-19_2W sobotę, 11 lipca, odbyła się gra miejska „Śladami Tuwima” polegająca na znalezieniu ukrytych skrytek w miejscach związanych z łódzkim poetą.

Gra powiązana była z portalem geocaching.com, dzięki której w ciekawy sposób można poznawać interesujące miejsca w każdym zakątku świata, właśnie poprzez poszukiwanie ukrytych tam skrytek. Łódź doczekała się szlaku Śladami Tuwima, którego punkty aktualnie co jakiś czas pojawiają się na wspomnianym portalu. Dzięki niemu będzie można poznać dwadzieścia miejsc związanych z Julianem Tuwimem – od miejsca urodzenia, przez szkołę do której uczęszczał po mural inspirowany jego wierszem.

W zabawie wziąć udział mógł każdy – i Ci dobrze zaznajomieni z Geocachingiem, jak i Ci którzy dopiero dzięki grze dowiedzieli się o jego istnieniu. Tak jak zaplanowali sobie to organizatorzy, na starcie pojawili się i jedni i drudzy – aż siedemnaście dwuosobowych drużyn. Gra toczyła się na czas, zatem uczestnicy otrzymali zastrzyk emocji, a duch rywalizacji pojawił się u każdego. Dwanaście drużyn odnalazło wszystkie punkty i szczęśliwie dotarło do mety. Zwyciężył zespół z Warszawy, a pozostałe miejsca na podium zajęły ekipy mieszane, łączące siły z różnych miast – drugie zespół z Łodzi oraz stolicy polskiej geocachingu Górzna, a trzecie przedstawiciele Łodzi oraz Warszawy.

joomplu:94372

Dzięki Wydawnictwu Hamal dwa najlepsze zespoły otrzymały nagrody książkowe. Pan Andrzej Machejek podarował dwie publikacje – książkę „Łódź Juliana Tuwima” oraz album „Łódź”. Dla trzeciego zespołu na podium organizatorzy przygotowali pamiątkowy magnes z ławeczką Tuwima, a każdy uczestnik otrzymał folder prezentujący w skrócie miejsca związane z Tuwimem lub inne ciekawe zakątki Łodzi oraz pamiątkowego wood coina – specjalny drewniany krążek z wygrawerowaną nazwą serii oraz Julianem Tuwimem siedzącym na ławeczce.

Zadowolenie uczestników zachęca organizatorów do powtórzenia zabawy. Na razie zaś polecamy poszukiwanie skrytek Śladami Tuwima za pomocą portalu geocaching.com oraz do odwiedzenia grupy GeoŁódź na facebooku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plastrykultury-5
Plastry Kultury rozdane (foto)
helennn
Noc Świętojańska z Tuwimem w tle (foto)
IMG_0006
Łódź solidarna z Niceą (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*